Ege Haberleri

  Bucalı kadınlar yılbaşı balosunda

  Hürriyet Haber
  02.01.2015 - 13:21 | Son Güncelleme:

  BUCA Kent Konseyi Evka-1 Semtevi meslek edindirme ve hobi kurslarında eğitim alan kadınlar yılbaşı balosunda bir araya geldi, 2014 yılının yorgunluğunu attı. Ürettiklerini de sergileyen kadınlar gönüllerince eğlendi.

  Bucalı kadınlar yılbaşı balosunda
  Evka-1 Semtevi'nde düzenlenen baloda, pastacılık ve aşçılık kurslarında eğitim alan kadınlar hazırladıkları birbirinden lezzetli pasta, kek ve poğaçalarla yılbaşı balosuna lezzet kattı. Resim ve konfeksiyon kurslarında eğitim alan kadınların da eserlerini sergiledikleri baloda, kuaförlük kurslarında eğitim alan Bucalı kadınların düğün, nişan gibi özel günler için tasarladıkları saç modeli ve makyajlarını ise mini bir defile ile sunuldu. Gelin saçı ve makyajının da sergilendiği defile, kadınlar tarafından çok beğenildi. Birlik ve beraberlik ile yeni yılı karşılamak istediklerini söyleyen Evka - 1 Semtevi sorumlusu Yıldız Kurt, "Sosyal belediyeciliğin asli görevlerinden biri de insana dokunan işler yapmaktır. Bizler de kursiyer kadınlarımızın sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarını sağlıyoruz. O yüzden merkezimiz kurs merkezi değil, semt evidir" dedi.
  Bucalı kadınlar yılbaşı balosunda
  Yılbaşı balosuna, Buca Belediyesi başkan yardımcısı Murat Işık, Özel Kalem Müdürü Birol Buyruk, Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sinem Öznur ile kursiyer kadınlar ile aileleri katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı