Ege Haberleri

  Buca'daki camilere ramazan bakımı

  İZMİR, (DHA)
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Buca Belediyesi ramazan ayı ile birlikte ilçedeki camilerde temizlik ve bakım çalışması yapıyor.

  Başkan Ercan Tatı Muradiye Camii'nde çalışmaları denetledi, İmam Cemil Gacar'a Kuran'ı Kerim ve Türkçe tefsirini armağan etti.
  Buca'da bulunan toplam 80 cami, cem evi ve kiliselerin bakımını düzenli olarak gerçekleştiren Buca Belediyesi, ramazan ayı ile birlikte camilerdeki çalışmaları genişletti. Camilerin iç ve dış temizliğine özen gösteren Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, temizlik işlemleri için oluşturulan 10 kişilik belediye ekibinin Yanık Kahveler bölgesindeki Muradiye Camii'ndeki çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Ercan Tatı, Ramazan nedeniyle ilçedeki bütün camilere bakım yapılacağını belirtirken, “İbadet yerlerimizin temiz olması toplumumuzun en dikkat ettiği konulardan. Başlattığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın ibadetlerini temiz, rahat ve sağlıklı bir ortamda yapmalarını hedefliyoruz” dedi. 10 kişilik belediye ekibinin çalıştığı camilerde profesyonel makinelerle hizmet veriliyor. Camilerin dışında yer alan bahçelerde otların ve çevrenin düzeni sallanılıyor. İç kısımlarda ise halı, ahşap ve mermerler tek tek silinip, süpürülüyor. Ramazan boyunca camilere alkol içermeyen esans dağıtılacak.
  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'ya teşekkür eden Cami İmamı Cemil Gacar, binadaki bazı onarımlar konusunda da destek istedi. Başkan Tatı, ilçedeki okullar kadar ibadet merkezlerinin de ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtirken, Muradiye Camii'ndeki onarımların yapılacağını kaydetti.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı