Ege Haberleri

  Buca'da stat alarmı

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  12.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Başka yerde oynarsak düşeriz” diyen Başkan Mehmet Bektur, hazırlanan projeyi uygulamak için 12 milyon TL gerektiğini açıkladı.

  Bektur, tesisi FIFA standartlarına getirip yeni sezona yetiştirmek için önümüzdeki hafta kazmayı vurmaları gerektiğini söyledi.

  Cahit Kıraç ve Aziz Kocaoğlu’nu öncülük yapmaya davet eden Buca Başkanı, kaynağın imece usulüyle bulunabileceğini savundu.

  BUCASPOR’da Süper Lig kutlamaları sürerken, Başkan Mehmet Bektur, transfer ve teknik adam seçimi kadar önemli gördüğü stat krizini çözmek için acilen kolları sıvadı. Süper Lig’de kalıcı olmak için rakipleri mutlaka Yeni Buca Stadı’nda ağırlamak istediklerini, bu yüzden de tesisi acilen FIFA standartlarına uygun hale getirmeleri, kapasitesini de 6 bin 500’den 18 bin kişiye çıkarmaları gerektiğini belirten Bektur, 12 milyon TL’lik kaynağı Vali Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önderliğinde imece usulüyle bulabileceklerini dile getirdi.

  HAYATİ BİR KONU
  ? “Başka yerde oynarsak düşeriz” diyen Bektur, “Projemiz hazır. Hemen başlarsak, kapasitenin 18 bin kişiye çıkması, tribünlerin üstünün kapatılması, tahliye çıkışları, protokol ve basın tribünü düzenlemeleri gibi işleri üç ayda bitirebiliriz. Bir-iki hafta içinde kazmanın vurulması lazım. İzmir, Süper Lig’e çıkış sürecimizde kulağının üzerine yattı. Bu konu hayati. Herkes taşın altına elini sokarsa bu iş olur” diye konuştu.
  KARMAŞAYI ÇÖZMELİYİZ
  ? Başka sorunlar da bulunduğunu belirten Bektur şunları söyledi: “Stadın arazisi Milli Emlak’a, tesis Buca Belediyesi’ne ait. Büyükşehir’in de plan tadilatında bulunması lazım. Bu karmaşa iş yapılmasını engelliyor. Vali  Kıraç’la görüşüp sorunları anlattık. Altay’ın tesislerinin adı Vali Kutlu Aktaş. Buca’da neden ‘Cahit Kıraç Tesisi’ olmasın. Büyükşehir Belediyesi, Futbol Federasyonu, Bucaspor, İTO, EBSO vs. el ele vererek İzmir’e, Buca’ya güzel bir stat kazandırabilir.”
  KİMSE ŞİKAYET ETMESİN
  ? “Yayıncı kuruluştan gelecek paranın 2 milyon TL’siyle işe başlayıp İzmir milletvekilerinin desteğiyle sponsorlar da bulunabilir” diyen Bektur, “Bu adımlar acilen atılmazsa, zorunlu işleri kulüp olarak yapar ve 6 bin 500 kişilik statla yola devam ederiz. Sonra kimse çıkıp, ‘Burada oynanır mı?’ demesin. Kaynaklar’da yeni kamp tesisi için de kolları sıvadık. Maliyeti 3 milyon TL. Buca halkının desteğini bekliyoruz. Destek olanların ismi tesisin girişine yazılacak” dedi.
  KAPTAN YILMAZ KALACAK
  ? Teknik Direktör Özcan Kızıltan ve mevcut kadronun durumuyla ilgili, pazartesiden itibaren net adımlar atılacağını da açıklayan Bektur sözlerini şöyle bitirdi: “Özcan Kızıltan çok başarılı oldu. Durumunu en olumlu haliyle konuşacağız. Kaleci Cenk ve Erman Güraçar’ın sözleşmesi sürüyor, Yılmaz da kalacak. Onların oynayıp oynamaması önemli değil. Mehmet Batdal’ın da sözleşmesini uzatacağını düşünüyorum. Bu işleri bitirip, haziranda kongre yaparız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı