GeriEge Buca'da duygusal anma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buca'da duygusal anma

Buca'da duygusal anma
refid:28941956 ilişkili resim dosyası

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın anma etkinlikleri Buca’da meydanlara taştı. Buca Belediyesi’nin Çevik Bir Meydanı’nda düzenlediği anma etkinliğinde alanı dolduran yüzlerce Bucalı, Altan Gördüm, Haluk Çetin ve Namık Kuyumcu’nun şiir ve müziklerine eşlik etti.

Çevik Bir Meydanı’nda gerçekleşen anmada Altan Gördüm ve Namık Kuyumcu’nun seslendirdiği şiirlere gitarı ve şarkılarla Haluk Çetin eşlik etti. Meydanı dolduran yüzlerce vatandaş, Üç Fidan’a yazılan şiirlere ve şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederek duygu dolu anlar yaşadı. 6 Mayıs tarihinin önemine dikkat çeken Namık Kuyumcu, "Hayatımızın 6 Mayıs’ları yıllardır Türkiye’nin her yerinde bir başka türlü anılır. Aslında 6 Mayıs’lar yıllardır bir acılı günün hatırlanmasından ziyade Türkiye’de yaşayan bütün halkların demokrasi, özgürlük mücadelesinde önemli bir simgedir. Hepimizin bildiği üzere 6 Mayıs 1972 tarihi takvimlere yaralı ve kirli bir yaprak olarak düşmüştür" diye konuştu.

Bucada duygusal anma

Anma etkinliğinin ardından sahneye çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık, sanatçılara şiirleri ve şarkıları için teşekkür ederek plaket ve çiçek verdi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle