Ege Haberleri

  Buca için el ele

  Hürriyet Haber
  17.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Bucaspor’da yaşanan sıkıntılar bizim sıkıntılarımızdır. Sorunları çözmek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” diyen Tatı, önümüzdeki hafta geniş çaplı bir yemek düzenleyecek. Olağanüstü kongrenin tarihi 6-13 Ocak olarak belirlendi.

  BANK Asya 1. Ligi’nde aldığı başarılı sonuçlarla Süper Lig potasına giren Bucaspor ekonomik krizi aşmanın yollarını ararken, yönetimin önceki akşam yaptığı toplantıya katılan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı sonuna kadar destek sözü vererek yüreklere su serptti. Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu’nun da katıldığı zirvede yönetimi güçlendirmek için yapılacak olağanüstü kongrenin tarihi 6-13 Ocak olarak belirlendi. Kriz sürecini yönetmek için yönetimden izin isteyen Onursal Başkan Tatı, Buca’ya hizmet veren tüm dinamikleri önümüzdeki hafta bir yemekte buluşturacağını açıkladı.

  “Bucaspor sadece Buca’nın değil, İzmir’in gururu haline geldi” diyen Tatı, “Bucaspor’da yaşanan sıkıntılar bizim sıkıntılarımızdır. Sorunları çözmek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Yönetici arkadaşlarım, Bucaspor gönüllüsü işadamlarımız ve halkımızla birlikte her şeyin en iyisini yapacağımızdan herkesin emin olmasını istiyorum. Bucaspor’u çok güzel günlerin beklediğini herkes bilsin” dedi. Kulübe gelir sağlamak için otopark, halı saha, benzin istasyonu gibi projeler üzerinde duran Tatı, herkesin gücü oranında kulübe destek olması için öncülük yapacak.
  “Bizim arkamızda ne Selçuk Yaşar, ne de Ahmet Nazif Zorlu var” diyen Basın Sözcüsü Mehmet Bektur, “Sezon başından beri 5.8 milyon TL harcadık. Sezon sonuna kadar 3.2 milyon TL’ye ihtiyaç var. Bu rakamın 1,3 milyon TL’si futbolculara verilecek. Yeni kaynaklar ararken, rakamın yükselmemesi için çaba harcıyoruz. Mevcut kadroyu korumak için çaba harcayacağız. Ama hiç kimseyi de zorla tutamayız. Aramızdan ayrılanlar olursa, yerlerini aynı kalitede isimlerle dolduracağız. Hedefimiz ilk altı” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı