Ege Haberleri

  Buca’da tadilat zamanı

  İZMİR (DHA)
  11.07.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  Buca Belediyesi yaz tatilinde 40 okulun tadilatını yapacağı projenin startını verdi. ’Siz Tatile Biz Tadilata’ sloganıyla yola çıkan belediye, 40 günde bitirmeyi hedeflediği çalışmalara, Göksu Mahallesi’ndeki Gazi Ortaokulu’ndan başladı.

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina çalışmalar başlamadan önce Gazi Ortaokulu’nun eksiklerini yerinde inceledi. Piriştina, incelemelerin ardından projenin startını sınıfın duvarını boyayarak verdi. Eline boya fırçasını alan Başkan Piriştina, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur ile birlikte sınıfın duvarını boyadı.

  Öğrencilerin daha temiz ve huzurlu ortamlarda eğitim almalarını hedeflediklerini söyleyen Başkan Piriştina, "Bu ülkenin, İzmir’in, Bucamızın geleceği çocuklarımızın yaz tatili sonrası döndüklerinde daha iyi ortamda eğitim almaları ve sağlıklı şekilde yetişmeleri için pırlantalarımızın okullarında tadilata başladık. Öğrencilerimiz zor şartlarda, bazen imkansızlıklarla eğitim mücadelesi veriyorlar. Biz de bir çalışma yaptık ve 80 okul içinden acil olan 40’ını belirledik. 40 gün 40 gece uyumazsak bunu tamamlarız dedik. Daha mutlu, huzurlu, eğitime ve Buca’ya yakışır eğitim kurumlarını hazırlamak istedik. Okullarda farklı ihtiyaçları var, tamamlayacağız. Bütünsel bakıldığında kaliteli eğitim ortamı ağlayacağız. Çorbada tuzumuz olsun, mücadelede payımız olsun istedik" dedi.

  Buca’da tadilat zamanı

  Önümüzdeki sene de diğer 40 okulda çalışma yapacaklarını belirten Piriştina, çalışmalarda toplam maliyetin 1.5 milyon TL olacağını söyledi. Piriştina, "Tüm belediye başkanlarımız aslında bunu yapıyor ama tek tek yapınca hem uzun zamanda bitiyor hem de masraflı oluyor. Şimdi ciddi bir kazanç sağladık. 40 gün sonra çocukların yüzü güldüğünde ne kadar özel bir iş yaptığımızı daha da iyi anlayacağız" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı