Ege Haberleri

  Buca Cumhuriyet meşaleleriyle aydınlandı

  İZMİR, (DHA)
  29.10.2015 - 12:59 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Buca İlçesi’nde, Belediye hizmet binası önünde toplanan yüzlerce Bucalı, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk maskeleriyle Cumhuriyet coşkusunu yaşadı.

  Kutlamalara CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İl Başkanı Bedri Serter ve yüzlerce Bucalı katıldı. Hep bir ağızdan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve İstiklal Marşı’nı okuyan Bucalılar, aydınlık geleceklerinin simgesi meşaleleri hep birlikte yaktı. Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar kutlamada yaptığı konuşmada "Cumhuriyet Atatürk’ten bize, bizden torunlarımıza emanettir" derken, CHP İl Başkanı Bedri Serter de, "Artık 1 Kasım günü halkın kendi kendini idare edeceği bir gündür" diye konuştu.

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise "Gerçekten tam ihtiyacımız olan fotoğrafı veriyoruz. Bu sıcaklığa, birlikteliğe, omuz omuza olmaya, birlikte gülümsemeye ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemden çok zorluklarla, çok bedeller ödeyerek geçtiğimizin farkındayım. Ama buna karşılık Pazar günümüz var. Yarın bize Cumhuriyeti armağan eden, başta Mustafa Kemal’i ve bu yolda can vermişleri resmi törenlerle anacağız ve onlara teşekkürü pazar günü sandıkta vereceğiz. Benim sizlerden ricam elinizdeki meşaleleri, yüreğinizdeki ateşi pazar günü sandığa taşıyın. Ve bizleri karıştırmak isteyen, canlarımıza kasteden, bu ülkedeki ahengi, huzuru bozanlara pazar günü öyle bir cevap verin ki bu ateşte yansınlar" dedi.

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı