Ege Haberleri

  Buca Belediyesi'nden şiddete karşı savunma eğitimi

  Hürriyet Haber
  26.02.2015 - 11:02 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de Buca Belediyesi, kadınların artan şiddet olaylarına karşı kendilerini savunmaları için ücretsiz savunma kursu başlatıyor. İlk dersi 3 Mart'ta başlatacaklarını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Bu kursun temel amacı kadınlarımızın olası tehlikelere karşı hayatta kalmalarını sağlamaktır" dedi.

  Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adını 7 Mart'ta açacağı kadın danışma merkezine verme kararı alan Buca Belediyesi, şimdi de kadınlara yönelik savunma kursları başlatmak üzere harekete geçti. Belediyeye ait Yıldız Nikah Sarayı binasında verilecek olan kurslar, 3 Mart Salı günü saat 13.00'te başlayacak. Dersler, savunma konusunda uzman eğitimciler Sedat Samancı ve Sedat Barışan tarafından verilecek.

  Buca Belediyesinden şiddete karşı savunma eğitimi

  Bir kursiyerin 2 ayrı günde 2'şer saatten alacağı 4 saat ve 4 derslik eğitim sonunda kendisini savunabilecek ve hayatta kalabilecek duruma gelebileceğini belirten eğitmen Sedat Samancı, "Biz kadınlara olası bir tehlikeden kurtulmalarını ve hayatta kalmalarını sağlayacak eğitimi veriyoruz ve kesinlikle ücretsiz bu eğitimlere katılmalarını öneriyoruz. İsteyen kursiyerlerimiz savunma konusunda ileri düzeyde de eğitim alabilirler" diye konuştu.

  Buca Belediyesinden şiddete karşı savunma eğitimi

  İlgi görmesi durumunda kurs sayısını artırabileceklerini dile getiren Başkan Levent Piriştina, "Herkes kötü niyetli kişilerin saldırısına maruz kalabilir. Bu nedenle ilçemizde yaşayan hanımefendilerin, yaş sınırı olmayan bu kurslara katılmalarını öneriyoruz.

  Buca Belediyesinden şiddete karşı savunma eğitimi

  Her gün kadına yönelik şiddet ve cinayet haberleriyle karşılaşır olduk. Bunların son bulması amacıyla biz de belediye olarak bir katkı koymak istedik" dedi.
  Kursa katılmak üzere kayıt yaptırmak ve bilgi almak isteyenlerin 0 232 442 61 61 numaları telefonu arayabilecekleri belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı