Ege Haberleri

  Bu sergiyi kaçırmayın

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünya karikatürünün en büyük yarışmasının sergisi, 6 yıl aradan sonra İzmirli sanatseverlerle buluştu

  İZFAŞ Sanat Galerisi, dünyanın bir numaralı karikatür yarışmasına ev sahipliği yapıyor. 15 Şubat'a kadar açık kalacak sergide, 16. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na katılan 87 ülkeden 1141 sanatçının sergilenmeye değer bulunan 361 eseri yer alıyor.

  Büyük ilgi gördü

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın himayesinde, 6 yıl aradan sonra açılan sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Vali Kemal Nehrozoğlu'nun da katıldığı açılışta konuklara Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Nedim Demirağ, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Birgit, İdari Koordinatör Gündüz Alpman ile Sergiler ve Yarışmalar Koordinatörü Işın Saygun ev sahipliği yaptı.

  Atina'da açılacak

  AYDIN Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın sergilerinin yurtdışında da açıldığını hatırlatan Birgit, 16 yılın derece alan eserlerinden oluşan bir karma serginin 5 Şubat'ta Atina'da Türk-Yunan Gazeteciler Konferansı nedeniyle Türk ve Yunan dışişleri bakanları tarafından açılacağını açıkladı.

  Çince yayın

  BİRGİT, yarışmalara katılan 400 yapıtın China Pictorial Yayınevi tarafından Çince yayınlanacağını da duyurdu. Aydın Doğan Karikatür Albümü, Japonya'nın Shimonoseki Sanat Müzesi'nde açılan sergi nedeniyle Japonca da yayınlanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı