Ege Haberleri

  Bu sergi kaçmaz

  Ahmet ERTAN / EDREMİT, (DHA)
  06.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  29’uncu kez düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren 55 eserin de yeraldığı sergide, ‘hoşgörü ve sağduyu’nun simgesi olan karikatürler ilgiyle izleniyor.

  Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, ‘Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren eserlerin de yer aldığı karikatür sergisi kalabalık bir izleyici grubunun yoğun ilgisiyle açıldı. 28’inci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılan ve dereceye giren eserlerden oluşan 55 karikatür, Abdullah Efendi Konağı’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Açılışı Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Vecihi Güreli ile birlikte yapan Altınoluk Belediye Başkan Vekili Zerrin Akgün, “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması beldenin tanıtımı için çok önemli. Serginin beldemizde açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
  Uluslararası karikatür yarışmasının sergisinin Altınoluk’ta açılması nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Vecihi Güreli, şiddet ve ayrımcılığın küresel istikrarı tehdit ettiği modern dünyada, hoşgörünün her zamankinden daha çok önem kazandığını vurguladı. Güreli, “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması da karikatürün de hoşgörü ve sağduyuya dayalı olduğu düşüncesinden hareket edilerek düzenleniyor” diye konuştu. 15 Ağustos’a kadar açık kalacak sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı