Ege Haberleri

  Bu müzikaller kaçmaz

  HÜRRİYET / İZMİR
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden Sinematek gösterimleri, müzikal film tarihine damgasını vuran “Müzik ve Dansın Büyüsü” kuşağıyla devam ediyor. İlk gösterim cuma akşamı.

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, üç yıldır sürdürdüğü “Yeniden Sinematek” etkinliklerine “Müzikal Filmler” (Müzik ve Dansın Büyüsü) ile devam ediyor. İzmir Sanat’ta ücretsiz olarak gösterilecek tüm filmlerin başlama saati 20.00...

  İlk olarak, 3 Şubat Cuma akşamı, 1952 ABD yapımı romantik müzikal “Yağmur Altında” gösterilecek. Sinema tarihinin önde gelen müzikal filmlerinin başında yer alan yapımda, Gene Kelly ve Debbie Reynolds gibi önemli isimler yer alıyor.

  10 Şubat Cuma akşamı “Silindir Şapka” isimli müzikal İzmirli sinemaseverlerle buluşacak. 1935 ABD yapımı olan ve Mark Sandrich tarafından yönetilen müzikalde, başrolleri Fred Astaire ve Ginger Rogers paylaşıyor. Bir dizi yanlış anlamalarla örülü olaylar ağından yola çıkarak romantik komedi tadında sahneler içeren film, vizyona girdiği dönemde büyük ses getirmişti.

  Batı Yakası Hikayesi

  17 Şubat Cuma akşamı “Batı Yakası Hikayesi” isimli ABD müzikali beyaz perdeye yansıyacak. Stanley Donen ve Gene Kelly tarafından yönetilen 1952 yapımı müzikalde, Natalie Wood, Richard Beymer, Russ Tamblyn gibi ünlü oyuncular yer alıyor. New York’ta sokaklardaki çete savaşları ekseninde yaşanan bir aşk hikayesi anlatılıyor.

  Sinematek gösterimleri 24 Şubat Cuma akşamı “A Hard Day’s Night” ile sona eriyor. 1964 İngiltere yapımı müzikalde başrolleri dünyaca ünlü müzik grubu The Beatles’ın üyeleri John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr paylaşıyor. Liverpool’lu dört gencin müzikleriyle dünyayı değiştirmek için verdikleri mücadele, hayranları ve yapımcıları arasında yaşadıkları olaylar “rock’n roll komedisi” tadında izleyicilere sunuluyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı