Ege Haberleri

  Bu derbi başka derbi

  Ergin KARATAŞ, (DHA)
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pazar günü oynanacak dev maç öncesi ezeli rekabetin cephelerinde değişim rüzgarları esti. İlk yarıdaki karşılaşmanın üzerinden henüz 4 ay geçmesine rağmen takımlar sahaya yeni teknik adamlar ve bambaşka 11’lerle çıkmaya hazırlanıyor.

  BANK Asya 1. Ligi’nde gözler pazar günü oynanacak KSK-Göztepe derbisine çevrilirken, ilk yarıdaki maçın üzerinden 4 ay geçmesine rağmen, iki takım da çok farklı kadrolarla sahaya çıkmaya hazırlanıyor. 17 Eylül’de oynanan ve 1-1 biten ilk derbinin ardından en büyük değişim teknik ekiplerde yaşandı. KSK’de 8. haftada görevden ayrılan Reha Kapsal’ın yerine Mustafa Uğur dümene geçerken, Göztepe’de devre arasında istifa eden Özcan Kızıltan’ın koltuğuna eski bir Karşıyakalı olan Cihat Arslan oturdu.

  Kaf-Kaf’a büyük rötuş

  KSK’de ilk 11’de oynayan kaleci Necati, Adiyiah, M.Sözgelmez ve Izrailov ile yedeklerden Serdar, Ferdi ve Turgay gitti. Ara transferde Cihan, Mahmut, Mutlu, Fatih, Oliver ve Bülent geldi. Mustafa Uğur ilk derbinin Necati- Murat Akyüz, Murat Sözgelmez, Ufukhan, Erhan Kavak, Agbetu, Erdi, Taha, Izrailov, Erhan Şentürk ve Adiyiah’tan oluşan 11’inde 5-6 değişiklik yapacak. İlk maçta olmayan Bülent, Mahmut, Fatih, Cihan, Şaban ve Ahmet bankolar arasında.

  /images/100/0x0/55eaec2bf018fbb8f89f5088

  Göz-Göz’de yeni isimler

  Göztepe ilk derbinin kadrosundaki hiçbir futbolcuyu göndermezken, ara transferde takıma Weeks, Önder ve İbrahim’i aldı. İlk maçın kozlarından Yasin sakatlanıp sezonu kapattı. 17 Eyül’de yine ilk 11’de sahaya çıkan Korhan ve Evren cezalı. Cihat Arslan ilk derbinin Akın - Ulaç, Bülent, Evren, Ramazan, Korhan, İlhan, Hakan, Aydın, Yasin ve Grobler’dan oluşan kadrosunda 4-5 değişiklik planlıyor. Yeniler arasında Vedat, Emre, Şamil, Weeks, Önder ve Fuat favori.

  Biletler yarın satışa çıkacak

  İZMİR, (DHA)

  İZMİR Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu, pazar günü saat 19.00’da Atatürk Stadı’nda başlayacak KSK-Göztepe maçında alınacak önlemleri belirledi. Göztepelilere Mersinli yönündeki kale arkası tahsis edilirken, sarı-kırmızılıların saat 15.00’e kadar stada alınacağı açıklandı. KSK’li taraftarlar ise 16.00’dan itibaren stada girmeye başlayacak. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bastıracağı biletler, her iki kulübe de yarın teslim edilecek. Göztepelilere ayrılan 2500 bilet, kulüp binasındaki Göz-Göz Store’da sabah kombinelilere, öğleden sonra kombinesizlere olmak üzere satışa sunulacak.. KSK’liler de yarından itibaren kulübün anons edeceği noktalardan bilet alabilecek. Karşıyaka biletlerinin satışına maç günü de devam edilecek. Pazar günü 12.00-19.00 saatleri arasında stat ve çevresinde yoğun önlem alınacak. Emniyet güçleri detaylı üst araması ve alkol kontrolü yapılacak. Patlayıcı, yaralayıcı, kesici madde taşıyanlar stat çevresine yaklaştırılmayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı