Ege Haberleri

  Bozdağ’da kayak keyfine yoğun ilgi

  Yüksel BALCI , (DHA)
  26.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ödemiş İlçesi sınırlarında bulunan, İzmir’e 110 kilometre mesafedeki Bozdağ Kayak Merkezi, sömestr tatilinin de etkisiyle tamamen doldu.

  İzmir’de kar hasreti çekenlerin uzun yol kat etmeden Bozdağ’a gidip keyifli anlar geçirebileceğini belirten tesis Müdürü Mesut Durgun, fiyatların da uygun olduğunun altını çizdi. Tesiste gece de kayak yapılabildiğini dile getiren Durgun, “Kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı. Yoğun ilgi var. Özellikle haftasonları günübirlikçilerle tesise gelenlerin sayısı 5 bini buluyor. Tesisimizde 950 ve 1200 metre uzunluğunda iki kayak pisti bulunuyor. Ayrıca zirvede 3 bin 500 metrekarelik siyah pistimiz var. Kayak odalarımızda kayak ve snowboard kıyafetleri hazır bulunuyor. Tesisimizdeki kayak pistleri gece de ışıklandırılıyor ve isteyenler gece kayak yapabiliyor” diye konuştu.

  Konaklama da var

  Bozdağ Kayak Merkezi’nde 80 yatak kapasiteli 20 odanın bulunduğu belirten Durgun, “Bir günlük kayak maliyeti 100 ile 120 lira arasında değişiyor. Altı kişilik grup odalarında konaklama ücreti 80 lira, iki kişilik odalar ise 150 lira. Ayrıca, 1500 rakımdan 2 bin 150 rakıma çıkaran 3 kilometre uzunluğunda telesiyej gezintisi yaklaşık 30 dakika sürüyor ve 10 lira. Tesisimizde kayak hocalarımız da var. Misafirlerimizin rahat etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yollar açık ancak gelecek olanlar mutlaka araçlarında zincir bulundurmalı” dedi.

  HEDEF; 1 MİLYON FİDAN

  Türkiye’nin en büyük ağaçlandırma projesini bölgede uyguladıklarını kaydeden Mesut Durgun, “İzmir Su Oyunları Termal Turizm Otelcilik A.Ş. tarafından 36 hektar alanda 70 bin fidan dikildi. 2012-2013 yılları arasında kestane ve karaçam fidanlarıyla bölgemizde bir milyon fidan dikerek çevreyi en büyük katkıyı sağlayacağız. Kayak tesislerine gelenler yeşili ve beyazı birarada yaşayacak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı