Ege Haberleri

  Böylesi görülmedi

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  24.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sezona büyük hedeflerle başlayan DYO KSK, 5 Nisan'da ligi bitirince ortalık karıştı. Sbano ile iki yabancı oyuncunun Telekom serisi bitmeden biletlerini alıp mayıs ayı maaşlarını da istediğini belirten Ufuk Kele, kulübün çıkarlarını konumak için önlem aldıklarını söyledi.

  BAYANLAR Voleybol 1.Ligi'nde sezona büyük yatırımlar yaparak giren, ancak Play-Off 1. turunda Telekom'a iki maçta da yenilerek havlu atan DYO KSK'de Kulüp Başkanı Akif Ersezgin, ’’Maaşlarını almak istiyorlarsa, 31 Mayıs'a kadar idmana çıksınlar’’ diyerek Antrenör Sbano ve yabancı oyunculardan Milena ve Valeska'ya rest çekti. İlginç tavır şaşkınlık yaratırken, 31 Mayıs'a kadar sözleşmeleri olmasına rağmen, 5 Nisan'da sezonu kapatıp ülkelerine dönen Antrenör Sbano ve iki yabancı oyuncuya karşı kulübün çıkarlarını korumak için bu şekilde hareket edildiği bildirildi.

  TOPLAM 35 EURO TUTUYOR

  Voleybol Şube Başkanı Ufuk Kele, İtalyan Antrenör Emanuele Sbano ile Bulgar Milena ile Brezilyalı Valeska'ya 31 Mayıs'a kadar antrenmana çıkmaları konusunda tebligatta bulunduklarını doğruladı. Slovak Petra'nın sakatlığı olduğunu, yerli oyunculardan Pelin, Tuğba ve Gözde'nin (A) Milli Takım'da yer aldığını hatırlatan Kele, ’’Sbano, Valeska ve Milena, Telekom serisi bitmeden uçak biletlerini aldı. Ayrıca sezon bitmeden bizden toplam 35 bin euro tutan son maaşlarını da istediler. Biz ise zamanı gelince ödeme yapacağımızı söyledik’’ dedi.

  ANTRENÖR SBANO'YA İHTARNAME

  Sbano'nun, İtalya'daki eski takımı Perugia'yla maçlara çıktığını öğrendiklerini de vurgulayan Kele, ’’DYO Karşıyaka'yla bir yıl daha opsiyonlu sözleşmesi var. Anlaşmayı uzatıp uzatmama hakkı da elimizde. Kendisine ihtarname çektik. Slovak oyuncumuz Petra'ya hiçbir sorun yaşamadık. Diğerleri madem ki maaşlarını almak istiyor, gelip İzmir'de antrenmana çıkacaklar. Yasal olarak önlemimizi aldık. Büyük ihtimalle gelmeyecekler. Para talep ettikleri zaman, biz de idmanlara çıkmadıkları konusunda noterin verdiği tutanakları göstereceğiz’’ diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı