Ege Haberleri

  Boyalı kağıda ilaç sürüp para yaparmış

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
  11.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris’te boyayıp ülkesinder çıkardığı dövizi solüsyonla temizlediğini söyleyip bir otelciyi dolandırdığı iddia edilen Fildişi Sahili vatandaşı yakalandı.

  NEVZAT Özcan (57), Marmaris’teki otelini bir süre önce satışa çıkardı. Otele, kendisini “Justin Funki” olarak tanıtan Fildişi Sahili vatandaşı O.K. ile Kamerunlu arkadaşı D.A. talip oldu, ederinden fazla fiyat önerdi.
  O.K., iddiaya göre, Özcan’a, “750 bin euroyu nakit vereceğim. Ancak, ülkemden döviz çıkarmak yasak. Paralara özel bir boya sürdükten sonra kağıt gibi ülke dışına çıkarıp, ardından özel solüsyonla temizliyoruz” dedi. Özcan, şeye inanmayarak kabul etmek istemedi. Ancak, O.K., yanında getirdiği bir koçan siyah kağıt arasından, daha önceden işaretlediği anlaşılan, ikisini seçti. Solüsyonda üzerindeki boyayı temizledikleri 500 euroyu ikna etmek için Özcan’a verip istediği yere bozdurmasını istedi.
  Bunun üzerine özcan, iki banknottan birini banka diğerini de bir döviz bürosunda bozdurdu. Paraların sahte olmadığını görünce ikna olan Özcan, satış işlemlerine başlayabileceklerini bildirdi. O.K., üç gün sonra tekrar otele gelip, “Solüsyon bitti” diyerek Özcan’dan para istedi. Bunun üzerine özcan, O.K.’ye 77 bin euro verdi. İki gün sonra tekrar gelen O.K., bir miktar para daha istedi. Bunun üzerine Özcan, dolandırıldığını anlayarak, O.K.’ye “Parayı pazar günü verebilirim” diyerek gönderdikten sonra durumu polise bildirdi. Sivil polis ekipleri, otel çevresinde önlem alarak beklemeye başladı. Saat 19.00 sıralarında O.K., otele geldi. Bir süre bekleyen polis, Özcan’ın cep telefonuyla kendilerini araması üzerine operasyonu başlatıp O.K.’yi gözaltına aldı. Masa üzerinde solüsyonla bozdurulan toplam bin euro ele geçirildi. Polis, kendisinin konsolosluk görevlisi olduğunu söyleyip, direnen O.K.’yi gözaltına aldı.

  Ülkesinde basketçiymiş

  Marmaris Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen O.K.’nin ülkesindeki bir basketbol takımında oyuncu olduğu ortaya çıktı. O.K., işlemlerin ardından “Dolandırıcılık” ve “Polise yalan beyanda bulunmak”suçlarından adliyeye götürüldü, beş yıl Türkiye’ye giriş yasağı konularak, sınır dışı edildi. Polis, Kamerunlu D.A.’nın da yakalanması için çalışmalarını
  sürdürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı