Ege Haberleri

  Bosna Hersek konuk oldu

  Hürriyet Haber
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Travel Turkey Fuarı kapsamında İzmir’de bulunan Bosna Hersek’in Saraybosna Kantonu heyeti, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ı ziyaret etti.

  Meclis Başkanı Dr. Denis Zvizdic başkanlığındaki heyet, İzmir’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, ziyarette yaptığı konuşmada, Bosna Hersek - Türkiye ilişkilerinin çok köklü olduğunu belirterek, “İki ülke arasındaki ilişki, hızlı akan kocaman bir nehire benziyor. Bu suyun akışı bundan sonra da durmaz ve umuyorum ki, her zaman daha iyiye gidecektir” dedi.
  Yeri bizim için ayrı
  Bosna Hersek Meclis Başkanı Dr. Deniz Zvizdic de, “Türkiye bizim için hem dost hem de kardeş bir ülke. Yeri bizim için çok ayrı. Biz de şu anda dostlarımızla birlikte oturuyoruz” dedi.   Türk yatırımcıları Bosna Hersek’e ve Saraybosna’ya davet eden Zvizdic, kapıların her zaman Türkiye ve Türklere açık olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Sırrı Aydoğan İzmir’in simgesi Saat Kulesi’nin biblosunu, Dr. Denis Zvizdic de Bosna Hersek’in sembolü olan işlemeli bir tabak hediye etti.
  Ziyarete Saraybosna Kantonu Meclisi Başkan Danışmanı Lejla Mujkic, Çevre ve Fiziksel Planlama Bakanı Abid Jusic, meclis üyeleri Dzenana Zlatar, Vasvija Taso, Bosna Hersek Fahri Konsolosu A. Kemal Baysak ve Bosna Hersek Büyükelçiliği Başkatibi Miljana Zdrale’e de katıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı