Ege Haberleri

  Bornova'daki yangınları, söndürme helikoperi görmek isteyen çocuklar çıkardı iddiası

  Tufan HAMARAT / İZMİR, (DHA)
  07.08.2014 - 01:01 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Bornova İlçesi Altındağ Semti sınırlarındaki alanda, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Zeytinlik ve makilik alanda etkili olan yangın, ekiplerin yoğun çalışması sonucu kısa sürede kontrol altına alındı. Yangını helikopter görmek isteyen çocukların çıkartmış olabileceği öne sürülürken, bir hafta önce de aynı bölgede 5 ayrı noktada yangın çıktığına dikkat çekildi.

  Altındağ Semti MTK Sitesi’nin üst kısımlarındaki makilik ve zeytinlik alanda bugün saat 15.00 sıralarında, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Tutuşan kuru otlar nedeniyle hızla yayılan alevler zeytin ağaçlarına da zarar verdi. Yangının yerleşim birimlerinin yakınında çıkması nedeniyle kısa süreli panik yaşandı. Alevleri görenlerin haber vermesi üzerine, bölgeye, Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 6 arazöz, 2 helikopter, iş makineleri ve ayrıca itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında, 3 dönüm maki ve zeytinlik alanın zarar gördü.

  Bornovadaki yangınları, söndürme helikoperi görmek isteyen çocuklar çıkardı iddiası

  Yangını helikopter görmek isteyen çocukların çıkartmış olabileceği öne sürülürken, bir hafta önce de aynı bölgede, 5 ayrı noktada yangın çıkmıştı. Bu yangınla ilgisi olabileceği öne sürülen üç kişi bölgede aranmış ancak bulunamamıştı. Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı