GeriEge Bornova'da Süleyman Seba heykeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bornova'da Süleyman Seba heykeli

Bornova'da Süleyman Seba heykeli
refid:29006254 ilişkili resim dosyası

BEŞİKTAŞ'ın efsane başkanı Süleyman Seba, İzmir Bornova'daki Büyük Park'ta ölümsüzleşti. Bornova Belediyesi, 13 Ağustos 2014 tarihinde 88 yaşında hayata gözlerini yuman Seba'nın heykelini diktirdi. Heykelin açılışını Süper Lig'deki Akhisar Belediyespor deplasmanı için kente gelen Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi yaptı.

Ahmet Nuri Çebi, Seba'yı 'Beşiktaş'ın lideri' olduğunu belirterek, "Süleyman Seba başkanımız duruşuyla, davranış ve asaletiyle tüm Türkiye'nin kalbini fethetti. Beşiktaşlı duruşunu bizlere en iyi o gösterdi. Seba'nın Türk futboluna kazandırmak için uğraştığı, mütevazılık, dostluk, efendilik ve dürüstlük gibi ilkeler her zaman ışığımız olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bornova Kaymakamı Kadri Canan, tüm kulüp başkanlarının Süleyman Seba'yı örnek alması gerektiğini belirtti. Canan, şöyle dedi:
"Keşke herkes Süleyman Seba duruşunu gösterse. Türkiye'de değerlerine bu kadar çok sahip çıkan başkanlardan birinin heykelini ilçemizde sergilemekten onur duyuyoruz."
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ise, açılışta Bornova'nın sporun ve sporcunun dostu olduğunu ifade ederek, "Süleyman Seba yaptıklarıyla, söyledikleriyle hepimizin gönlünde taht kurdu. Seba'yı Bornova'da ölümsüzleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Tük halkımız Seba heykeline gözü gibi bakacaktır" dedi. Açılışa katılanlar bank üzerinde otururken tasvir edilen Seba'nın heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bornovada Süleyman Seba heykeli


ENGELLİLER UNUTULMADI
Bornova Belediyesi, engelliler için Büyük Park'ta yapılan salıncağın da açılışını gerçekleştirdi. Özel olarak dizayn edilen salıncaklarda tüm engelli çocukların eğlenceli vakit geçireceğini söyleyen Beşiktaş 2'nci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş camiası olarak her kesime karşı duyarlılığımız ön planda olacak" dedi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla destekleri için siyah-beyazlılara teşekkür ederek ilçede 10 noktada engelli salıncağı kurulduğunu bildirdi.

"EMRE'YE KAPILANLARI TASVİP ETMİYORUZ"
Beşiktaş 2'nci Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Nur Çebi, Mudanya feribotunda Akhisar Belediyespor deplasmanına giden bir grup Beşiktaşlı taraftarların saldırısına uğrayan Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'na yapılanları tasvip etmediğini söyledi. Olayın neden kaynaklandığını bilmediğini ifade eden Çebi, "Türk sporunda şiddet istemiyoruz. Emre'ye yapılanları tasvip etmiyoruz. Ama sporcular ve yöneticiler demeç verirken çok dikkatli olacaklar. Kimseyi tahrik edecek davranışlarda bulunmayacaklar. Emre ve Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun" dedi.

ATİBA KALACAK
Beşiktaş'ta sezon sonu sözleşmesi sona erecek Atiba Hutchinson, siyah-beyazlılarla nikah tazelemeye hazırlanıyor. Ahmet Nur Çebi Kanadalı orta saha oyuncusuyla görüşmelerin olumlu gittiği bilgisini verdi. Atiba ile henüz sözleşme imzalamadıklarını ifade eden Çebi, "Atiba bizim futbolcumuz. Görüşmelerimiz sürüyor ve her şey olumlu gidiyor" diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle