Ege Haberleri

  Bornova'da sonbahar şenliği

  Hürriyet Haber
  17.09.2014 - 01:24 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi'nin, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin işbirliği ile düzenlediği Sonbahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Galena, Cüneyt Şentürk, Sakobend ve Nuri Şen'in sahne aldığı Pınarbaşı Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı'ndaki Şenlik piknik havasında geçti.


  Bornova Belediyesi'nin, Pınarbaşı Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı'nda düzenlediği Geleneksel Sonbahar Şenliği Balkan göçmenlerini buluşturdu. Ünlü Bulgar sanatçı Galena, Cüneyt Şentürk, Sakobend ve Nuri Şen'in sahne aldığı etkinlik piknik havasında geçti. Pek çok Balkan kenti ile 'kardeş belediye' olan Bornova Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın yanı sıra Bulgaristan'ın Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrullah, Kırcaali'ye bağlı Koşukavak Belediye Başkanı Sabihan Mehmet, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahriye Ersoy, Bornova Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mangallarını da yanlarında getirerek piknik yapan vatandaşlar Balkan ezgileriyle halay çekip dans ederek neşeli bir gün geçirdi.
  ATİLA'DAN BARIŞ MESAJI
  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Sonbahar Şenliği'ne katılarak coşkuya ortak olan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, "Bütün dünyada barışın egemen olmasını diliyorum. Göçmen kardeşlerimizin geçmişte yaşadığı acılar bizim de acımızdır. Umarım bir daha böyle acılar yaşanmaz. Bütün dünyada barış ve kardeşlik olsun. Çocuklarımız geleceğe güvenle baksın. Büyük Atatürk ve Cumhuriyet ışığında çocuklarımızı yetiştirmek ve barış içinde yaşamak için herkes elinden gelen gayreti göstermeli" dedi.
  Koşukavak Belediye Başkanı Sabihan Mehmet de, Bornova'da yaşayan Balkan göçmenlerini mutlu ve başarılı görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Bulgaristan'da verdikleri hak mücadelesine destek istedi. Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrullah da 5 Ekim'de Bulgaristan'da yapılacak seçimlere Türkiye'deki göçmenlerin vereceği katkının öneminin büyük olduğunu söyledi. İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahriye Ersoy, Bornova Belediyesi'ni düzenlenen etkinlik nedeniyle teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı