Ege Haberleri

  Bornova'da ‘led’li tasarruf

  İZMİR, (DHA)
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornava Belediyesi hizmat binaları ve pazar yerlerinde led ışıkları kullanarak 2 yıl içinde yuzde seksen enerji tasarrufu sağladı.

  Bornova Belediyesi'nin hizmet binaları ve pazaryerlerinde led aydınlatmaya geçerek 2 yıl içinde yüzde seksen enerji tasarrufu sağladığı açıklandı.
  Ambalaj atıklarının ayrı toplanması, atık yağların geri dönüşümü gibi çevreci projeleri de hayata geçiren Bornova Belediyesi iki yıl önce hizmet binalarında led aydınlatmaya geçme uygulaması da başlattı. İki yılda Bornova Belediyesi hizmet binasının tamamı, Altındağ, Naldöken, Mevlana toplum merkezleri, Prof. Dr. Türkan Saylan Kadın Konuk Evi, Işıkkent Spor Tesisleri ve pazaryerlerindeki ampullerin tamamı değiştirildi. Enerji tasarruflu led ampuller takıldı. Projenin tamamlanmasının ardından elektrik enerjisinden yüzde 80 tasarruf sağlayan Bornova Belediyesi yeni yapılacak binaların tamamında da led aydınlatma kullanıyor.
  Çevrenin gün geçtikçe insanlar tarafından tüketildiğinin altını çizen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “En temiz enerji tasarruflu kullanılan enerjidir. Enerji kaynaklarımızı tasarruflu kullanmalıyız. Bornovamızda,göreve geldiğimiz günden bugüne kadar birçok çevreci projemizle yurttaşlarımızı bilinçlendirdik. Ambalaj atıklarını evlerden ayrı ayrı topluyoruz. Atık yağları da geri dönüşüme göndererek tekrar kazandırıyoruz. Elektrik enerjisinden de tasarruf sağlayabilmek için hizmet binalarımız, sosyal tesislerimiz ve pazaryerlerimizde çevre dostu led aydınlatmaya geçtik. Bütün tesislerimizi led ampullerle donattık. Bugüne kadar Bornova Belediyesi olarak elektrik enerjisinden yüzde seksen tasarruf sağladık. Enerji kaynaklarımızı verimli ve tasarruflu kullanma anlayışımız bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı