Ege Haberleri

  Bornova Stadyumu’nun yerine yeni hizmet binası

  Hürriyet Haber
  06.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi’nin tüm birimlerinin tek çatı altında toplanarak verilen hizmet kalitesinin yükseltilmesi için yapılacak olan yeni hizmet binasına ilişkin mimari proje yarışması ilk aşamasını tamamladı. Doğanlar’da yeni stadyumun bu yıl tamamlanmasının ardından mevcut Bornova Stadyumu’nun yerine Hizmet Binası yapılacak.

  Bornova Stadyumu’nun yerine yeni hizmet binası

  Bornova Belediyesi yeni Hizmet Binası ile ilgili çalışmaları bir yıldır sürdürüyor. Bu kapsamda üniversitelerin ilgili bölümleri ile işbirliği yapıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri proje konusu olarak Bornova Belediyesi Hizmet Binası’nı çalıştı. Bu çalışmalar Altındağ Kültür Merkezi’nde; meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve halkın katıldığı toplantıda sergilenerek Bornova Belediyesi’nin nasıl bir Hizmet Binası’na sahip olması konusu tartışıldı. Ayrıca, ilgili proje üniversitelerle yapılan diğer ortak çalışmalarla beraber Bornova İçin Genç Fikirler Proje Sergisi adı altında Yeşilova Höyüğü Ziyaretiçi Merkezi’nde de sergilendi.

  Paylaşılan tüm fikirler değerlendirilerek Belediye Hizmeti Binası’nın ihtiyaç programı oluşturuldu. Bütün bu süreçlerin ardından ’Bornova Belediye Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması’ düzenledi. Asil ve danışman jürisi; mimar, peyzaj mimarı, inşaat mühendisi ve şehir plancılarından oluşan yarışmanın jürisi ön seçim değerlendirmelerini tamamladı ve yarışmaya proje sunacak 8 proje ekibini belirledi.

  Hizmet binası için, 61 ekip çalışmalarını yollayarak başvuruda bulundu. 5 danışman jüri üyesi, 5 asli jüri üyesi, 3 kişilik yedek jüri üyeleri ile 5 kişilik raportör ve yardımcılarından oluşan jürinin yaptığı ön seçim sonrasında 8 proje ön seçim aşamasını geçmeye hak kazandı.

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz. Yarışmamız için proje yollayan tüm ekiplere teşekkür ederiz" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalarını sürdürdükleri Doğanlar Stadyumu’nu 2015 yılı içinde tamamlamayı hedeflediklerini de belirten Başkan Atila, "Yeni stat yapımı bittikten sonra mevcut Bornova Stadyumu’nun yerine yeni ve modern hizmet binası yapımı çalışmalarımız başlayacak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı