Ege Haberleri

  Borç ödemeyene işkence çetesi

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  28.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bir tefeci çetesi ortaya çıkarıldı. Çete lideri, “Dadaş” lakaplı İ.G. (41) ile sekiz adamı yakalandı. Çetenin, oğlunun düğünü için 2 bin lira alan bir emeklinin borcunu 20 bin liraya çıkarıp, ödeyemeyince ayağının üstünden otomobille geçip kırdığı belirlendi.

  EKONOMİK yönden zor durumdaki kişilere yakınlık gösterip ardından yüksek faizle borç para veren şebekenin baskılarına dayanamayanların şikayeti üzerine polis çalışma başlattı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık bir yıl süren araştırmalarının ardından tefeci çetesinin tekstilci ve pazarcı lideri “Dadaş” lakaplı İ.G. (41) ile adamları M.K. (48), K.P. (47), H.K. (39), İ.Ç. (55), C.K. (46), Ş.G. (69), E.K. (48) ve M.G. (60) yakalandı. Ev ve işyerlerinde 448 senet, 17 çek, tefecilikte kullanılan 70 bin TL, 7 tapu, 12 tapu fotokopisi, 17 nüfus cüzdanı, 5 kredi kartı kullandırma evrakları ele geçirildi.

  Zanlıların oğlunun düğün masrafları için kendilerinden 2 bin TL alan emekli Z.C.’nin borcunu 20 bin TL’ye çıkardığı, ödeyemeyince, otomobille ayağının üzerinden geçip kırarak işkence yaptığı aptandı. Çetenin ayrıca bin TL alan kapıcı A.D.’nin borcunu ise, 36 bin TL’ye çıkardığı, demesi için baskı yaptığı belirlendi. Borcunu ödemeyenleri silahla tehdit eden çeteden alınan belgelerden belirlenen 70 mağdurun çeşitli meslek gruplarındann olduğu ortaya çıktı.
  Polisteki sorguları tamamlanan İ.G. ile 8 adamı işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı