Ege Haberleri

  Bölündüler ama hâlâ ayrılamadılar

  Mustafa OğUZ / İZMİR
  08.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi, ilçenin bölünmesiyle kurulan Karabağlar ilçe belediyesinin henüz tam olarak taşınmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

  Geçen 29 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin üzerinden üç aydan fazla bir zaman geçti. Konak’ın bölünmesiyle kurulan Karabağlar Belediyesi ile mal, araç gereç ve personel paylaşımı protokolü de İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ve Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın katıldığı törenle 1 Haziran’da imzalandı. Aradan geçen zamana rağmen Konak ile Karabağlar belediyelere bir türlü tam olarak ayrılamadı.
  Personel ve araç sıkıntısı
  Yeni kurulan belediyenin müdürlüklerinin önemli bir bölümü Karabağlar’a taşındı, ancak Sağlık İşleri Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Birimi hâlâ Konak Belediyesi’ne ait eski binada hizmetlerini sürdürüyor. İki belediye arasındaki bölünmenin sadece personel ile sınırlı kalmadı. Araç gereç, iş makinesi, kamyon, binek araç, büro malzemeleri de dahil olmak üzere her şey ikiye bölündü. Bu nedenle de her iki belediyede personel ve araç sıkıntısı baş gösterdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı