GeriEge Bodrum'da Köpek katliamı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bodrum'da Köpek katliamı

Bodrum'da Köpek katliamı
refid:25608349 ilişkili resim dosyası

MUĞLA'nın Bodrum ilçesine bağlı Gürece ve İslamhaneleri köylerinde sekiz köpeğin üç gün içerisinde zehirlenerek öldürülmesi hayvanseverleri isyan ettirdi.


Bodrum'a bağlı Gürece ile İslamhaneleri köylerinde son üç gün içerisinde sahipli sekiz köpek zehirlenerek öldürülürken, hayvanseverler tarafından veterinere götürülen üç köpek de son anda kurtarıldı. Sanatçı ve yazar Nidra Zabçı'nın üç yaşındaki Zeytin isimli köpeği de zehirlendi. Nidra Zabcı'nın köpeği veterinerin yaptığı tüm müdahalelere rağmen yaşatılamadı. Mehmet Şahin'e ait Paşa isimli köpek de zehirlenerek öldürüldü.
Nidra Zabcı “Daha önce saçmalı tüfekle vurulan köpeğim Benekli'den sonra Zeytin'i bu akşam zehirlemişler, veterinere götürene kadar yolda öldü. Veteriner ‘organik fosfat zehirlenmesi olabilir' dedi. Yollara kıyma içerisinde zehir saçıyorlar. Kapı kapı dolaşıp hayvan sahiplerini uyardım. Bunları yapan insan olamaz. Bodrum'daki kedi ve köpek katliamları için müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Hayvanların canına kıyanların mutlaka bulunup cezalandırılması gerekir” dedi.

Bodrumda Köpek katliamı


Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise “Geçen hafta yaşanan kedi vahşetinin ardından bu haftaki zehirlenmeler tüm uyarılara rağmen tedbir alınmadığını gösteriyor. Bunları yapanlar ellerinde av tüfeği, zehir ya da bıçakla katliamlara devam ediyor” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle