Ege Haberleri

  Bodrum’un oda orkestrası

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  18.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belediyenin, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in desteğiyle kurduğu Bodrum Oda Orkestrası ilk konserini Nurol Kültür Merkezi’nde verdi.

  Konser öncesi konuşan Pekdemir, konserin yarım saat geç başlamasına dikkat çekerek, "Bu konserin ve oda orkestrasının Bodrum’da ilk olması nedeniyle konuşmaları uzattım, hayatımda şimdiye kadar konserlerde konuştuklarımı toplasanız bu kadar etmezdi. Beni affedin, özür dilerim. Bu konserde ilkleri yaşayabilirsiniz, uyarılar konusunda heyecanlanmayın, tüm Bodrumlular’ı ve sanatseverleri bu ortama alıştıracağız" dedi.

  Devlet sanatçısı şef Gürer Aykal yönetimindeki orkestranın İstiklal Marşı’nı çalmasıyla başlayan konserde solist Suna Kan kemanıyla Vivaldi’nin ünlü eseri Mevsimler’i seslendirdi.

  Şef Aykal, izleyicilerin zaman zaman parça bitmeden alkışlaması üzerine "Lütfen eserin tamamı bitince alkışlayınız ve konseri ayakta izlemeyiniz" uyarısında bulundu. Konser sonunda Şef Gürer Aykal, Suna Kan ve Numan Pekdemir’e üzerinde orkestranın ilk CD’sinin yer aldığı plaket ve çiçek vererek teşekkür etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı