Ege Haberleri

  Bodrum’un Arsen Lupen’i aranıyor

  Yaşar ANTER, (DHA)
  11.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BODRUM Yalıkavak’ta geçen 4-7 Temmuz tarihleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Ali Şen, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Kuveyt Emiri El Sabah’ın oğlu Nasser Sabah El Ahmet El Jaber El Sabah, DEPA Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir’in de aralarında bulunduğu birçok kişiye ait, farklı yerlerdeki 30’un üzerinde villadan hırsızlık yapıldı.  Hırsızlar, Şen’in villasından, içinde yaklaşık 4 bin dolar para bulunan kasa ile Fenerbahçe’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel olarak 18 karat altın ve safir kristalden yapılan bir kol saati çaldı. Kızıl ve Demir’in villarından tablet bilgisayar, para kasası ve beyaz eşyaları alan zanlılar, El Sabah’ın villasından da içinde mücevher ve döviz bulunan çelik kasa ile değerli eşyaları götürdü.
  Kasa boş bulundu
  Olay, jandarmayı harekete geçirdi. Takviye olarak Muğla, Antalya ve Aydın’dan 100’e yakın jandarma ve olay yeri inceleme ekibi Bodrum’a gönderildi. Soyulan villalarda parmak izi incelemesi yapıldı, güvenlik kameraları kayıtları tek tek incelendi. Ali Şen’in çalınan kasası villaya 6 kilometre mesafede, içi boşaltıdıktan sonra yol kenarına atılmış olarak bulundu.
  Güvenlik kameraları ve jandarmanın istihbarat çalışması sonucu, sekiz araçla geldikleri belirlenen yaklaşık 30 kişilik hırsızlık çetesinin, 4 ay önce Yalıkavak’ta villa kiraladığı tespit edildi. Çete üyelerinin bu villada kalıp hem tatil yaptığı hem de lüks otomobillerle yanlarındaki birbirinden güzel genç kızlarla beach clublardaki partilere katıldıkları belirlendi. Çete üyelerinin bu partilerde zengin işadamlarını takibe aldığı, villaların yerlerini öğrendiği, ardından da buralardaki çalışanlarla ilişki kurdukları anlaşıldı. Çete üyelerinin komşu villalardaki  lüks partilerde de boy gösterdikleri ortaya çıktı. Şu ana kadar hırsızlık olaylarıyla ilgili gözaltına alınan olmazken, büyük bölümü villa çalışanı 24 kişinin ifadesine başvuruldu.
  ‘Güvenlik yetersiz’
  Jandarmanın, hırsızların yakalanması için elinden geleni yaptığını belirten Şen, “Anladığımız tek şey, hırsızların Arsen Lupen gibi çok profesyonelce çalıştıkları. Aksi takdirde kameralarla çok iyi korunan villa ve malikanelere girmekleri çok zor” dedi.
  Mağdurlardan turizmci Erdal Aydın ise beldede çok sayıda villadan hırsızlık yapıldığını belirterek, “Ufak tefek olaylar çoğu zaman güvenlik güçlerine intikal dahi etmiyor. Yazın nüfusu 200 bine kadar çıkan Yalıkavak’ta 20 bine yakın konut ve işyeri var. Ancak, güvenliği sağlamakla sadece 11 asker, 6 subay ve astsubay görevli. Bu rakam tabii ki çok komik. Ayrıca, güvenliğin sağlanması gereken alan çok geniş. Jandarma elinden geleni yapıyor, ancak turistik bölgelere çok daha fazla güvenlik elemanı verilmesi gerek. Milyar dolarlık tesislerin yapıldığı Yalıkavak’ta hala MOBESE olmaması düşündürücü değil mi?” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı