Ege Haberleri

  Bodrum’da yangın paniği

  Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), (DHA)
  07.07.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, bugün öğle saatlerinde otluk ve makilik alanda başlayan yangın akşam saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisiyle sürekli yayılarak yerleşim alanlarına yaklaşan yangında, yaklaşık 50 hektar makilik alan zarar gördü.

  YANGIN GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINDI

  Makilik alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle Dereköy Mahallesi’ne kadar ilerledi. İlk saatlerinde yüksek kesimlerde olması sebebiyle havadan yangın söndürme uçağı ile müdahale edilen yangın yerleşim alanlarına kadar yaklaştı. Bazı vatandaşlar bahçe hortumları ile evin çevresindeki otlukları ıslatarak önlem aldı. Yangından çıkan dumanlar, Bodrum’dan ve çevre mahallelerden de görüldü. Vatandaşların endişelendiği yangın, itfaiye ve orman ekiplerinin müdahalesi ile evlerin çevresinde söndürüldü. Yangının ulaşıma yakın yerlerde devam eden bölümüne 5 arazöz, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait 9 itfaiye, 20 orman işçisi ve 1 yangın söndürme uçağı müdahale etti. Bazı vatandaşlar ise yüksek kesimlerde devam eden yangını seyir teraslarından izledi.

  Bodrum’da yangın paniği

  Akşam saatlerinde yangın alanına gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Öğle saatlerinde çıkan yangına ekipler müdahale etti. Evlere kadar yaklaşan yangın ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Evlerin hiç birine zarar gelmedi" dedi. Saat 21.00 sıralarında kontrol altına alınan yangında yaklaşık 50 hektar otluk ve makilik alan zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı