Ege Haberleri

  Bodrum’da ’Barış istiyoruz’ eylemi

  Osman URAS- Nilüfer KANDIRMIŞ/ BODRUM(Muğla), (DHA)
  28.07.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  BODRUM’da bir grup, son günlerde ülke genelinde yaşanan olaylara tepki göstererek, ’Barış istiyoruz’ eylemi yaptı.

  Geçen hafta oluşturulan ’Bodrum Barış İnisiyatifi’ adlı topluluk, dün akşam saatlerinde Tepecik Camisi önünde bir araya geldi. Yaklaşık 200 kişilik grup, Bodrum Belediye Meydanı’na kadar yürüdü. Yakalarına siyah kurdele takan grup, ’İnadına barış, hemen şimdi’ yazılı pankartın ardında yürüdü. ’Size savaş yaptırmayacağız’ yazılı dövizler taşıyan grup, ’Savaşa hayır, barış hemen şimdi’ ve ’Yaşasın halkların kardeşliği’ sloganları attı. AK Parti iktidarı ve terör örgütü IŞİD aleyhine de slogan atan topluluk, meydanda basın açıklaması yaptı.

  Bodrum’da ’Barış istiyoruz’ eylemi

  Grup adına açıklamayı okuyan Egemen Öztüregen, Suruç’taki patlamada ölenleri unutmayacaklarını belirterek şöyle dedi:

  "Barışın, yaşamın, özgürlüğün zorbalığı, barbarlığı ve caniliği yeneceği bir dünya için mücadele edeceğiz. Bu saldırının sorumlularının adı da adresi de bellidir. Suriye’de IŞİD ve benzeri çeteleri eğiten, donatan, besleyen emperyalizmdir ve onun işbirlikçileridir. Suriye sınırına askeri yığınak yaparak, iktidarını gerekirse büyük bir kaos içinde sürdürmeye çalışmaktadır."

  Açıklamanın ardından alkışlarla tepkilerini gösteren grup, sesizce dağıldı. Topluluk içinden bazıları, dövizlerin önünde yapılan zafer işareti pozlarıyla özçekim yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı