Ege Haberleri

  Bodrum’da bale rüzgarı

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  22.08.2012 - 14:30 | Son Güncelleme:

  DEVLET Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ‘10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’ kapsamında İspanyol Antonio Gades topluluğu ‘Kanlı Düğün’ ve ‘Flamenko Suit’ isimli gösterilerini sergiledi.
  Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki gösterilerin başında, Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ünlü topluluğu aralarında sinema sanatçısı Filiz Akın, eşi eski büyükelçi Sönmez Köksal, oyuncu Erdal Özyağcılar, eşi Güzin Özyağcılar, kızları Zeynep Özyağcılar, tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, sunucu Metin Uca ve Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe ile eşi Nur Göktepe’nin de bulunduğu yaklaşık bin 500 kişi izledi. Federico Garcia Lorca’nın ünlü eserinden Alfredo Manas tarafından baleye uyarlanan Kanlı Düğün'ü 30 kişilik bir ekip sergiledi.
  Gecenin 2'nci bölümünde topluluk ‘Flamenko Suit’ isimli gösteriyle sahne aldı. Koreografisini Antonio Gades’in, müziklerini Antonio Solera ve Antonio Gades’in hazırladığı gösteri de flamenko sololar, düetler ve grup danslarıyla sahnelendi. İki saat süren gösteriler sonunda bale severler dansçıları ayakta alkışladı.
  Bodrum’da bale rüzgarı

  Bodrum’da bale rüzgarı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı