Ege Haberleri

  Bodrum alev alev

  Yaşar ANTER / BODRUM , (DHA)
  09.07.2012 - 09:31 | Son Güncelleme:

  Bodrum ilçesine Bağlı Akyarlar ve İslamhaneleri köylerinde akşam saatlerinde yerleşim bölgelerine yakın tarım arazisinde çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Yaklaşık 10 hektarlık tarım arazisinin zarar gördüğü yangında onlarca zeytin ağacı yanarak kül olurken. Bağ evleri ve çardaklar alev alev yandı.

  Bodrum’a bağlı İslamhaneleri ile Akyarlar köylerinde saat 18.00 sıralarında yerleşim bölgelerinin yakınında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı alev aldı. Yangına çevrede bulunan 100’e yakın köylü, 10 arasöz, 8 itfaiye aracı ve 30 orman işçisinin müdahale ettiği yangın şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Bahçe ve tarlalar arasındaki imar yollarının yetersiz olması nedeniyle yangına uzun süre müdahale edilemedi.

  Asırlık zeytin ağaçlarının kül olduğu yangında ile bahçelerde bulunan ahşap barınaklar ve hayvan ahırları yanarak kül oldu. Bahçe sahipleri ve villa sahipleri, bahçe hortumları ve kovalarla evlere yaklaşan alevleri söndürmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren yangın, saat 19.00 sıralarında güçlükle kontrol altına alınabildi. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında yaklaşık 10 hektarlık alan zarar görürken, İslamhaneleri köyünden Osman Kurt yangına erken müdahale edilememesinin nedeni olarak yerel yönetimleri suçladı. Kurt "Lüks villaları yapıyorlar ancak gerekli altyapı ve imar yollarını açmıyorlar biz yıllardır bu sıkıntıyı yaşıyoruz, arsalarımızı belediyeye devretmeye hazırız yeter ki imar yollarımız açılsın, mal ve can korkumuz kalmasın" dedi. Yanfınla ilgili soruşturma başlatıldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı