Ege Haberleri

  Bodrum’a yıldız yağacak

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  24.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi’nce organize edilen 9’uncu Uluslararası Bale Festivali, 15 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

  BODRUM, dünyaca ünlü bale sanatçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi’nce organize edilen 9’uncu Uluslararası Bale Festivali, 15 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde yapılacak. Etkinlik, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sunacağı “İstanbul Mozaik” isimli gösteriyle başlayacak. 18 Ağustos’ta St. Petersburg Boirs Eifman Devlet Bale Topluluğu “Ben Don Kişot”, 21 ve 22 Ağustos’ta Mecklenburg Schwerin Bale Topluluğu “Carmen”, 25 ve 26 Ağustos’ta Washington Bale Topluluğu “Rock And Roll” (Sallan Yuvarlan), 29 Ağustos’ta Mersin ve Samsun Devlet Opera ve Balesi “Mevlana’nın Çağrısı” ve son olarak 1-3 Eylül’de İspanyolların dünyaca ünlü gurubu Los Vivancos, “Los Vivancos 7 Kardeşler”le sanatseverlerin karşısına çıkacak.

  Türkiye’de ilk ve tek

  Başkan Mehmet Kocadon, Türkiye’nin ilk ve tek bale festivali olma özelliğine sahip etkinliğin sezon ortasında ilçeye renk ve heyecan getireceğini söyledi. Kocadon, “Kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla genç yaşına rağmen sanatseverlerin gözdesi olması bizi mutlu ediyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı