Ege Haberleri

  Böbrek nakliyle 8 yıl sonra hayat buldu

  Mustafa SUİÇMEZ/ ÇANAKKALE, (DHA)
  21.07.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'de, böbrek nakliyle 8 yıl sonra tekrar sağlığına kavuşan 68 yaşındaki Mehmet Baştimur, doktorlarına teşekkür edip, "Bana yeniden hayat verdiler" dedi.


  Çanakkale'de yaşayan evli 4 çocuk ve 4 torun sahibi emekli memur Mehmet Baştimur, 8 yıl önce böbrek yetmezliğine yakalandı. Bu süre içinde evine 271 kilometre mesafedeki Bursa ve 320 kilometre mesafedeki İstanbul'da özel hastanelerin yanı sıra üniversite hastanelerin kapısını çalan Mehmet Baştimur'a, böbrek nakli sırası bir türlü gelmedi. Bu sırada Çanakkale'nin Kepez Beldesi'nde, iki ay önce hizmete giren ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Ünitesi, hasta kayıtlarını almaya başladı. Bunu öğrenen Baştimur, hemen kaydını yaptırdı. Geçen 3 Temmuz'da Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ve Yrd. Doç. Dr. Gülay Kadıoğlu Koçak'ın da aralarında bulunduğu ekip tarafından ameliyata alınan Baştimur'a, Bursa'da beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine organları bağışlanan bir kadın hastanın böbreklerinden biri nakledildi.
  Tekrar sağlığına kavuşmanın sevincini yaşayan Baştimur, "8 yıl boyunca bir bardak suyu bile içmekte zorlandım. Vücudum şiştiği için el ve ayaklarıma kramplar giriyordu. Yürümekte bile zorlanıyordum. Artık, hepsi geçti. Rahatça gezebiliyor, dileğim kadar su içebiliyorum. Yeniden doğmuş gibiyim" dedi. Duygulanıp, gözleri dolan Baştimur, doktorlarına da teşekkür edip, "Bana yeniden hayat verdiler" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı