Ege Haberleri

  Bizim Mağaza bağış bekliyor

  İZMİR, (DHA)
  15.08.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Konak ilçesinde her yıl yaklaşık 5 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa giysi yardımında bulunan Bizim Mağaza, daha çok kişiye ulaşmak için yardımseverlerden gelecek bağışları bekliyor.

  Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bizim Mağaza, duyarlı vatandaşların destekleriyle her yeni gün bir vatandaşın daha yüzünü güldürüyor. Her yıl yaklaşık 5 bin ihtiyaç sahibi vatandaşın giyinme sorununa çare olan Bizim Mağaza’da pantolondan elbiseye, eşofman takımından okul üniformasına, ayakkabıdan çantaya kadar her türlü kıyafet bulunuyor.

  Sadece Konak’ta yaşayan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara açık olan Bizim Mağaza Kemeraltı’ndaki İZSU Vezneleri olarak da bilinen Şehit Fethi Bey Caddesi No: 2 adresinde; hafta içi sabah saat 09.30 - 12.00, öğleden sonra ise 13.30-16.00 arasında hizmet veriyor. İhtiyaç sahiplerinin giysi ihtiyacının ücretsiz karşılandığı mağazada karışıklığı önlemek ve daha kaliteli hizmet sunabilmek adına pazartesi ve salı günleri kadın ve çocuklara, perşembe ve cuma günleri ise sadece erkeklere hizmet veriliyor. Mağazadan her vatandaş bir seferde en fazla beş parça giysi alabiliyor. Bizim Mağaza’ya gelenler sadece kimlik bilgilerini ibraz ederek tepeden tırnağa tüm eksiklerini tamamlayabiliyor.

  Bizim Mağaza, gelen talepleri karşılamak için duyarlı vatandaşlardan destek bekliyor. Gardıroplarda giyilmeyerek duran kıyafetlerin veya ihtiyaç fazlası giysilerin yanı sıra üretici tekstil firmalarından ve büyük mağazalardan da giysi bağışları alınıyor. Her yaş grubundan çocuk, kadın ve erkeğe uygun kıyafet ve ayakkabının bulunduğu Bizim Mağaza’da sadece günlük kıyafetler değil, yine hayırseverlerce bağışlanan gelinlik, damatlık ve sünnet kıyafetleri de yer alıyor. Bağış olarak verilen giysilerin temiz ve kullanılabilir durumda olması gerekiyor. Randevu sistemi ile çalışan ekipler bağışçının evlerine giderek temiz ve kullanılabilir durumda olduğunu tespit ettiği kıyafetleri teslim alıyor. Bağışlanan her kıyafet ütülenmiş ve yıkanmış olarak askı ve raflarda sergileniyor. Bağışta bulunmak isteyenler 484 53 00 numaralı telefondan dahili 2960’ı tuşlayarak detaylı bilgi alabiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı