Ege Haberleri

  Bisikletler Woody ile güvende

  Hürriyet Haber
  22.08.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu Can Geren, Woody adını verdiği, iç mekanlar için prototip bisiklet askısı tasarladı. Bisikletler artık kapı önlerinde ya da balkonlarda bırakılmayacak, hırsızlıklara karşı da korunmuş olacak.

  Ürünün duvara sabitleyici ekstra bir aparat kullanılmayacak şekilde tasarladığını aktaran Can Geren, bisiklet askısının ergonomisiyle olabilecek en az alanı kapladığını söyledi. Geren, "Bu prototip iç mekanlar için bir bisiklet askısıdır. Bu özgün ürün, ergonomisi ile olabilecek en az alanı kullanıyor. Mekânın dekorasyonunda etkin bir parça oluyor. Katlanır parçaları ürünü her an kolayca taşınabilir kılıyor" dedi.
  Ürünün oluşumunda sadece ahşap kullandığını belirten Geren, parçaları biraraya getirmek ve hareketli kısımları oluşturmak adına yapıştırıcı veya vida kullanmadığını da söyledi. Bisikletin ahşap ile temas eden yüzeylerine zarar vermemek adına mantar yerleştirdiğini anlatan Geren, "Tasarladığım ürün hem yer açısından büyük konfor sağlıyor hem de bisikletlerin iç mekân süsü gibi konumlanmalarını sağlıyor. Woody ile birlikte bisikletlerin nereye nasıl güvenli şekilde bırakılacağı sorunu da ortadan kalkıyor" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı