Ege Haberleri

  Birleşmeye bir adım

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  28.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAVATAN ile Demokrat Parti’nin birleşmesi için hayati önemdeki toplantı bu hafta genel başkan Hüsamettin Cindoruk’un katılımıyla İzmir’de yapılacak.

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Temmuz Cuma günü geleceği İzmir’de Genel İdare Kurulu’nu (GİK) toplayacak. DP’nin A takımı, ANAVATAN ile yapılacak birleşmeyi tartışacak. Çatının DP olacağı birleşme sonrası GİK’in üye sayısının 49’dan 70’e çıkarılacağı ve 35- 35 paylaştırılacağı öne sürülüyor.
  DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Temmuz Cuma günü, tatil yaptığı Ayvalık’ın Cunda Adası’ndan karayoluyla İzmir’e gelecek. Cindoruk, saat 11.00’de partisinin Alsancak Gündoğdu Meydanı’na taşınan yeni İl Başkanlığı binasının açılışını yapacak.
  GİK üye sayısı değişecek
  Alsancak Hocazade Camii’de kılacağı Cuma Namazı’nın ardından Mövenpick Otel’de GİK toplantısını yapacak. ANAVATAN ile birleşmenin tartışılacağı toplantıda, GİK’in üye sayısının 49’dan 70’e çıkarılacağı ve 35- 35 paylaştırılacağını öğrenildi. Geceyi Çeşme’de geçirecek olan Cindoruk, 1 Ağustos Cumartesi günü burada Radisson Blu  Otel’de düzenlenecek Ege Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ESİAD) 24. Yüksek İstişare Konseyi’nde konuşma yaptıktan sonra Ayvalık’a dönecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı