Ege Haberleri

  Birleşme halinde CHP adayı olurum

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  19.10.2008 - 00:57 | Son Güncelleme:

  SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın, CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olduğunu açıklamasının ardından gözler partilisi Osman Özgüven’e çevirildi. Dikili’de 10 tona kadar suyu halka ücretsiz verdiği için yargılanan SHP’li Belediye Başkanı Özgüven, ancak kurumsal bir birliktelik olması durumunda CHP’den aday olacağını belirterek şunları söyledi:

  "Gel CHP’den aday ol derlerse olmam. Ancak SHP ile CHP birleşirse çatı partisinde yer alır ve üstüme düşen görevi en iyi şekilde yaparım. Aslında ben bir daha aday olmak niyetinde değildim. İlçemin tüm ileri gelenlerine yeni ve genç bir ismi ortak olarak çıkartıp desteklemeyi teklif ettim. Kabul görmeyince yeniden aday olmak zorunda kaldım. Çünkü Dikili’de başladığım ve bitirilmesi gereken çok fazla iş var" diye konuştu.

  Sol bir çatıda birleşsin

  Tüm solun bir çatı altında toplanmasından yana olduğunu dile getiren Özgüven, "CHP, SHP, DSP, 10 Aralık Hareketi ve tüm sivil toplum örgütleri bu işin içerisinde olursa ve bir çatı altında toplanırsa daha doğru olur. CHP solun en köklü partisi, çatı partisi olabilir ancak herkesin katılımıyla yeni bir oluşuma da gidilebilir" dedi.

  Tavas Lisesi’ne prefabrik ek bina

  Hüseyin BAYBARS / TAVAS, (DHA)

  DENİZLİ Tavas Lisesi’nin bahçesine Okul Aile Birliği’nce prefabrik ek bina yaptırılacak. 225 bin YTL’ye mal olacak ve bir ay içinde tamamlanacak binada 10 derslik ve bir kantin bulunacak. Yapım protokolünü Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Tavas Kaymakamı Yusuf Güler imzaladı. Güler, "Binanın tamamlanmasıyla Tavas Lisesi’nde ikili eğitimden tekli eğitime geçilecek. Öğrenciler ana bina ve prefabrik ek binada eğitim görecek. Tavas Lisesi’nin yeni binası yapılınca boşalacak prefabrik ek bina Tavas Öğretmen Evi’ne dönüştürülecek" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı