Ege Haberleri

  Biri serbest birine on yıl kardeşi ölenağabey isyanda

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  06.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bir travestiyle konuşan Cüneyt Şendoğan’ı, “Ona vereceğin parayı bize ver” diyerek taciz ettikten sonra bıçaklayarak öldürdükleri iddia edilen iki kişiden biri 6 ay 20 gün hapisle cezalandırıldı, bir yıl yattığı için serbest bırakıldı. Diğerine 10 yıl hapis verildi.

  FEVZİPAŞA Bulvarı’nda geçen yıl 13 Eylül’de saat 02.00 sıralarında ağabeyi İsmail Şendoğan’la (27) bir süre dolaşan Cüneyt Şendoğan (21), evlerine gitmek için yola çıktı. Bu sırada daha önceden tanıdığı travesti Ü.K. ile karşılaşınca kaldırım üzerinde sohbet etmeye başlayan Cüneyt Şendoğan, yanlarına gelerek kendisine, “Ona vereceğin parayı bize ver” diyen iki kişiyle tartıştı. Tartışmanın ardından biraz ileride bekleyen iki zanlının, ikinci kez çıkan tartışmada bıçakla kalbinden ve kolundan ağır yaraladığı Cüneyt Şendoğan, hastanede can verdi.

  Tinercilerin işi

  Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri araştırma başlattı, Basmane’deki sokak aralarında M.A. (16) yakalandı. Onun olayda bıçağı kullandığını söylediği arkadaşı E.A. (16) da Bornova’daki evinde gözaltına alındı. İzmir 2’nci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve suça sürüklenen çocuk olarak kabul edilen M.A.’ya 5 yıl 6 ay 20 gün hapis verildi, tutuklu kaldığı bir yıllık süre süre gözününde bulundurularak tahliye edildi. E.A. ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  Olayda kardeşi gözleri önünde öldürülen İsmail Şendoğan, karara tepki gösterdi, temyiz edeceklerini söyledi, “Kardeşimin canının bedeli bu olmamalıydı” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı