Ege Haberleri

  "Birbirimizin varlığına muhtacız"

  İZMİR (DHA)
  24.10.2015 - 13:58 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili ve adayı Kamil Okyay Sındır seçim çalışmalarına Aşure Günü ve pazar yeri - kahvehane ziyaretleriyle devam etti.

  İzmir Konyalılar Vakfı’nın, Cuma günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Aşure Günü’ne katılan Sındır hemşerileriyle bir araya geldi. Muharrem Ayı’nı yaşandığımız bugünlerin, birlik ve kardeşliğimize katkı sağladığını ifade eden Sındır; "Her birimizin farklı etnik ve inanç kökeni olmasına karşın bu günleri hep birlikte yaşamak bize özgü çok ender bir olay. Farklı farklı inanç ve kültürümüz olsa da yurttaşlarımızın bugünleri hep birlikte yaşaması, anması Anadolu’nun mucizesi. Bugün hangi mahalleye giderseniz gidin farklı illerden ve kültürlerden gelen vatandaşlarımızın birbirlerine aşure verdiklerini dualar ettiklerini görürsünüz. Din ve vicdan özgürlüğümüzün, birey ve yurttaş olmanın bize kazandırdığı en büyük güvence sayesinde bunu yaşıyoruz. Ne mutlu ki bu topraklar ve Cumhuriyetimiz bize bu erdemi ve hoşgörüyü kazandırdı. Biz sadece birbirimizin külüne değil varlığına muhtacız" dedi.

  Bornova Atatürk Mahallesi pazaryerinde hemşerilerine seslenen Sındır "Kırmızıdan beyaza her çeşit renkteyiz. Ayrı gayrımız yok, farklılığımız zenginliğimiz. 1 Kasım’dan sonra, CHP iktidarında pazar bereketini toplumun tüm kesimlerine adil ve eşit bir şekilde yayacağız" dedi.

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı