Ege Haberleri

  Bir TIK'la destek verin

  HÜRRİYET / İZMİR
  01.04.2016 - 16:59 | Son Güncelleme:

  MÜZİK Öğretmeni Dr. Orçun Berrakçay tarafından 2013’te kurulan İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu (İZOT), muhteşem başarılarına bir yenisini eklemek istiyor.

  Otizm farkındalığını artıran ve fırsat verilirse otizmli bireylerin neler yapabileceğini gösteren koro, şimdi Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nda. Destek için http://ugy-istanbul.com adresine girip özel kategori bölümünde videoyu izlemek ve beğenmek, yani bir “tık” yeterli.

  Bir TIKla destek verin

  ÇEMBERIMDE GÜL OYA

  İlk kurulduğunda 4 öğrencisi bulunan ancak şu anda 40 kişilik muhteşem bir koroya dönüşen İZOT, İzmir’in göğsünü kabartmak için bir oluşuma daha gitti. Otizm tanılı çocukların müzik aracılığıyla sosyalleşmesini ve başarılar kazanmasını amaçlayan koro, İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na katılıyor. Müzik yoluyla kendilerini ifade eden yarının genç liderlerini buluşturmak, cesaretlendirmek, kültürler arası etkileşim sağlayarak dünya barışına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen bu yarışmada herkesin desteğini bekleyen çocuklar, Çemberimde Gül Oya isimli eseri seslendiriyor.

  Bir TIKla destek verin

  İNTERNETTE OY KULLANIN

  Ege Otizmliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Tekince, 20 Şubat 2016 günü İzmir Swissotel’de gerçekleştirdikleri “İzmir’de okumayan otizmli çocuk kalmasın” sloganıyla düzenledikleri gala gecesinde sahne alan grubun büyük beğeni topladığını belirterek “Sonrasında aldıkları geri dönüşümlerle bu yarışmaya katılmaları bizim için çok önemli ve anlamlı. Herkesi destek olmaya çağırıyorum” dedi. İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu,18 Nisan 2013 tarihinde Müzik Öğretmeni Dr. Orçun Berrakçay tarafından kurulan, MüzikveOtizm , Oder Otizm Derneği ve Ege Otizm Derneği desteğiyle tamamı gönüllü eğitimcilerden oluşan kadrosuyla otizmin farkındalığına katkıda bulunan bu topluluğa destek olmak isteyenlerin internette oylamaya katılması yeterli.

  İzmir bugün mavi

  ◊ DÜNYA Otizm Farkındalık Günü kapsamında İzmir Saat Kulesi, Asansör binası ve ana yollar üzerindeki dijital bilgi ekranları bugün Büyükşehir Belediyesi tarafından mavi ile renklendiriliyor. ODER Otizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Güngör ülkemizde 1 milyondan fazla otizmli birey bulunduğunu ve acilen 2 Nisan 2013’te ilan edilen Ulusal Otizm Eylem Planı Taslağı’nın raftan indirilerek uygulamaya koyulması gerektiğini söyledi. Otizm Eylem Planı’nın hayata geçirilmesinin, 7 farklı alanda alınacak tedbirler sonucu birçok ana soruna çözüm olacağını dile getiren Güngör, her yıl yaklaşık 20 bin otizmli bireyin dünyaya geldiğini ve bu sorunda siyasetler üstü bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini ifade etti.

   

   

  HABERİN VE OTİZMİN FARKINDAYIZ

  ODER Otizm Derneği Hürriyet Ege Yazı İşleri’ne farkındalık amacıyla yaptıkları ziyarette otizme dair içerikler bulunan mavi t-shirtleri hediye ederek toplu fotoğraf çektirdiler. Dernek Başkanı Ergin Güngör basının Otizme farkındalık sağlamak için çok önemli rol oynadığını, yerel ve ulusal basından destek beklediklerini dile getirdi. ◊ HÜRRİYET

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı