Ege Haberleri

  Bir ihtimal daha var

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  06.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır yenilgisi sonrası yarıştan kopan siyah-beyazlı ekip son üç maçını kazanarak bir anda Bolu, Ordu ve Erciyes'i yakaladı. Altay, bu hafta lider Kocaelispor’u mağlup ettiği takdirde rakiplerinin aldığı sonuçlara göre 6'ncı olabilecek.

  DİYARBAKIRSPOR'la evinde 2-2 berabere kaldığı 30. haftada Play-Off yarışına havlu atan Altay, son üç maçta aldığı üç galibiyetle mucizevi bir dönüş yaparak yeniden umutlandı. K.Erciyes'i deplasmanda 2-1 yenerek 47 puana ulaşan siyah-beyazlı ekip, son hafta Bolu (50), Ordu (49) ve Erciyes'le (49) altıncı olabilmek için kapışacak. Altay bu hafta evinde lider Kocaeli'yi yener, üç rakibi de kaybederse Play-Off vizesini alalabilecek.

  Zor ama imkansız değil

  Altay kazanırsa, 49'ar puanı olan Ordu'nun Giresun'da, Erciyes'in ise Sakarya'da mağlup olması halinde iki takımı da altına alacak. 50 puanlı Bolu'nun da Eskişehir'de yenilmesi halinde ikili averajlar eşit olduğu için genel averaja bakılacak. Son haftaya Bolu + 3, Altay ise + 1 gol averajıyla giriyor. Bolu tek farklı mağlup olsa bile, Kocaeli'yi en az üç farklı devirmesi halinde Altay, altıncı sıraya çıkacak.

  Dörtlü averajda rahat

  Dört takımın birden 50'şer puana ulaşması halinde yapılacak dörtlü puan durumunda Altay üstün durumda. Son hafta Ordu ve Bolu kaybeder, Erciyes berabere kalırsa, kazanması halinde Altay altıncı olacak. Altay kazanır, Erciyes ve Bolu kaybeder, Ordu berabere kalırsa, Altay-Ordu-Bolu arasındaki üçlü averajda vizeyi Bolu alacak. Bolu'nun beraberliği, Ordu veya Erciyes'ten birinin dahi galibiyeti Altay'ı Play-Off dışında bırakacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı