Ege Haberleri

  Bilim sertifikalarını aldılar

  Hürriyet Haber
  19.08.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde 'Yaz Bilim Kampı'na katılan öğrenciler sertifikalarını aldı. Bir hafta boyunca fizikten, kimyaya, astronomiden felsefeye, fosil bilimden yenilenebilir enerji ve diş sağlığı eğitimine kadar pek çok eğitime katılan çocuklar, hem tatillerini değerlendirdi hem de bilim dünyasını keşfetti.


  Bornova Belediyesi'nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlendiği, 'Yaz Bilim Kampı'nın ikinci dönem eğitimi tamamlandı. Eğitimlere katılan 62 öğrenci sertifikalarını Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın elinden almanın heyecanını yaşadı. Öğrenciler eğitimler kapsamında her gün bir bilim kulübünden eğitim alıp eğlenceli vakit geçirdi. Öğrenciler fizik, kimya, astronomi, felsefe, fosil bilim, yenilenebilir enerji ve diş sağlığı eğitimlerinde yeni bilgiler edindi.
  Yaz bilim kampına katılan öğrencilere sertifikalarını veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Bir toplumun gelişmesinde eğitimin rölü çok büyük. Bilim de gelişmenin lokomotifi. Bu merkezdeki arkadaşlarımız çocuklarımızı bilime yönlendirerek önemli bir işlevi yerine getiriyor. Ben hem çocuklarını 'Yaz Bilim Kampı'na getire ailelerimize hem de eğitmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı