Ege Haberleri

  Bilardo tutkunları ödüllerini aldı

  Hürriyet Haber
  01.12.2014 - 01:16 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi, "Ata'ya Saygı Bilardo Şampiyonası" gerçekleştirdi. Bilardo tutkunlarını buluşturan organizasyonda dereceye girenlere kupalarını takdim eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka, sporun her dalının yapıldığı bir kent. Belediye olarak tüm branşlarımızı desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

  Karşıyaka Belediyesi tarafından '3 Band' olarak düzenlenen "Ata'ya Saygı Bilardo Şampiyonası'nda 64 kişi yarıştı. 4 gün süren ve yoğun çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından şampiyona, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın da katıldığı tören ile sona erdi. Başkan Akpınar, birinci olan Sarp Kaya, ikinci olan Emin Gayret, üçüncü olan Fevzi Özbaş ile Ali Ayar'a kupa ve şiltlerini takdim etti.

  Bilardo tutkunları ödüllerini aldı

  Son dönemde Avrupa'da en çok ilgi gören sporlardan biri olan bilardoyu Karşıyaka'da yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirten Başkan Akpınar, "Karşıyaka, sporun her branşına ilgi duyan bir kent. 15. yüzyıldan günümüze kadar gelen bilardo da Karşıyaka'da potansiyeli olan sporlardan biri. Bilardo, kahve kültürünün bir unsuru değil, değerli bir zeka oyunudur. Bu oyunu Karşıyakamızda yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözüne layık, genç sporcular yetiştirmek için kentimizde bilardoya ve her branşta spora destek olmaya devam edeceğiz" dediBilardo tutkunları ödüllerini aldı

  Bilardo tutkunları ödüllerini aldı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı