Ege Haberleri

  Beydağ için güçbirliği

  Hürriyet Haber
  16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BEYDAĞ Kaymakamı Erkan Işılgan, Vali Alaaddin Yüksel'e, Sulama ve Taşkın Önleme Barajı'yla ilgili talepleri iletti. Işılgan, ‘‘Tarımsal sulama, yeraltı kaynaklarının sondajla çıkarılmasıyla yapılıyor. Ancak su yerin altına doğru inmeye başladı. Çiftçi zor durumda’’ dedi.

  İLÇEDE 16 bin sondaj olduğunu vurgulayan Işılgan, ‘‘Tarımda ürün çeşitliliği için su gerekli. Bunun için Beydağ Barajı'nın bir an önce hayata geçmesi şart. Aksi halde doğa tahrip oluyor, su kaynakları kuruyor. 5 yıl önce 30 metreden çıkan su şimdi 120 metreye indi’’ diye konuştu.

  BELEDİYE Başkanı Mehmet Eriş de, ‘‘Yeraltı sularındaki çekilme, içme suyu kalitesini de bozuyor. İlçedeki tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri birleşerek, projenin hızlandırılması için güçbirliği oluşturduk. Ankara'ya gidip Başbakan Ecevit'le görüşeceğiz’’ dedi.

  VALİ Alaaddin Yüksel, şimdiye kadar ödenek yetersizliği gerekçesiyle kaplumbağa hızıyla ilerleyen yatırıma mazeret üretmenin anlamsız olacağını belirtti, ‘‘Önemli olan çözüm bulmak. 16 bin sondaj doğal dengeyi bozuyor diye vatandaşı suçlayamayız. Devlet hizmet götürmezse, onlar kendi hizmetlerini getirir. Vatandaş birlik olup kendi barajını yaparak bizi utandırmadan bu projeyi hayata geçirmeliyiz. Bunun için tüm Özel İdare kaynaklarını seferber edeceğim’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı