Ege Haberleri

  Belit Karaca ve öğrencilerinden konser

  Hürriyet Haber
  03.07.2015 - 01:46 | Son Güncelleme:

  AKADEMİ İKSEV ve İzmir Özel Türk Koleji’nde piyano hocalığı yapan Belit Karaca, öğrencileri ile birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM 75. Yıl Amfisi’nde verdiği konser ile dinleyenleri hayran bıraktı.

  Minik yetenekleri keşfederek, eğiten, pek çok uluslararası başarıya imza atan İzmirli genç yetenek Belit Karaca ve öğrencileri Leaf, Beethoven, Mozart, Tchakovski, Olson, Aaoron, Bizet, Blake, Burgmiller, Mclean, Bach, Fazıl say, Brahms, Lovland, Joplin gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerine yer verecekleri konserle müzikseverlerin huzuruna çıktı. Geleceğin piyano sanatçısı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen yaşları 5 ile 18 arasındaki 25 öğrenci ve hocaları Belit Karaca sergiledikleri performansla bol bol alkış topladı.

  Belit Karaca ve öğrencilerinden konser

  BELİT KARACA KİMDİR ?

  Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarını 2009 yılında birincilikle bitiren Belit Karaca aynı yıl Belçika’da International Musi Academy- Dinant’da Prof. Dalia Ouzıel ile piyano master kursuna aktif olarak katıldı. ABD’ye giderek Huston Üniversitesi Teksas A&M’de Prof. Tim Woolsey ile çalıştı. Romanya ve Almanya^da da önemli müzik çalışmalarına katılarak birçok konserde yer alarak, resitaller verdi.2009 yılından bu yana DEÜ Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğretim üyesi görevini sürdüren Belit Karaca Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anasanat Dalında tam burslu olarak yüksek lisansını tamamladı. Buca Eğitim Fakültesinde Çocuk Eğitimi üzerine pedagojik formasyon alan Belit Karaca, Akademi İKSEV ve İzmir Özel Türk Koleji’nde piyano hocalığı yaparak kısa zamanda İzmirli müzikseverlerin beğenisini toplayan genç yeteneklerden biri oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı