Ege Haberleri

  Belediyenin önünde bayrak yok krizi

  Ümit YILDIZ KEMALPAŞA, (DHA)
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adını Mustafa Kemal Atatürk’ten alan İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde, yeni belediye binasının önünde direk ve Türk bayrağı bulunmaması tartışma yarattı.

  ADINI Mustafa Kemal Atatürk’ten alan İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde, 2002’de yapımına başlanan, geçen ağustos ayında tamamlanan yeni belediye hizmet binasının önünde bayrak direği ve Türk bayrağı bulunmaması ortalığı karıştırdı.

  Personelin yaklaşık 2.5 ay önce taşınıp çalışmaya başladığı resmi açılışı yapılmayan binanın yanı sıra 30 Temmuz’da Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün açtığı Sosyal Aktivite Merkezi’nin önünde de gönder ve bayrak bulunmadığını belirten CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, AKP’li Belediye Başkanı Yakup Karaca’ya tepki gösterdi, şunları söyledi:

  "Kemalpaşa’ya güzel hizmet binası kazandırdı. Kendisini kutluyorum. Ancak 2 aydır hizmet veren bir kamu binasının önünde bayrak gönderi bulunmamasını bir türlü anlayamıyorum. Kendileri belediye hizmet binasının önünü yemyeşil hale getirdiler. Öyle ki, belediyenin önünde bulunan çimenlerle yazılan ’Kemalpaşa Belediyesi’ yazısı için bile bir hafta uğraşan başkanın binanın önüne bayrak direği diktirmek hiç mi aklına gelmedi? Burada apaçık Bayrak Kanunu’na muhalefet ediliyor. Maddi olarak ihtiyaçları varsa bayrak direğini ve Türk bayrağı vermeye hazırız."

  Sipariş verildi

  AKP’li Başkan Karaca, belediye binasının resmi açılışının yapılmadığını belirterek, "Bayrak direklerinin siparişi verildi. Hizmet binasının önüne iki Türk bayrağı ve iki belediye flaması dikilecek. Çatıya da dev bir Türk bayrağı yerleştirilecek. Aktivite merkezine de aynı şekilde bayrak takılacak. CHP’liler bunun altında bir şey aramasın" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı