Ege Haberleri

  Belediye borcu bitene kadar maaş almayacak

  Evren KASIRGA / MANİSA, (DHA)
  23.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa Saruhanlı’nın Paşaköy Beldesi’nde 11 yıldır eczacılık yapan ANAVATAN’lı Dilşat Ulaş, 29 Mart yerel seçimlerinde, AKP’li eski Başkan Nasuh Merdan’la yarıştı.

  Ulaş, 185 oy farkla başkan seçildi, belediyenin 500 bin TL borcu ödenene kadar maaş ve encümen ödeneği almayacağını açıkladı.

  3 bin 200 TL’lik ilk maaşı ve 68 TL’lik encümen toplantısı ödeneğini makbuz karşılığında belediyeye teslim eden Ulaş, "Belediyenin 500 bin TL borcu olduğunu gördük. 20- 25 yıldır tahsil edilmeyen alacaklar var. İller Bankası’ndan aylık 25 bin TL ödenek geliyor. 19 bin TL’si personel maaşı. Biz seçim sürecinde belli bir idealle yola çıktık. Bunlardan biri; adı köy olan beldemizi gerçek bir belde haline getirmek" dedi.

  İstihdam artacak

  Ulaş, başkanlığı süresince halkla birlikte hareket edeceğini anlatırken, şunları söyledi:

  "Amacımız belediyenin maddi sorunlarına katkıda bulunmak. Tabii bu sadece başkan maaşıyla olmaz. Vatandaşımla el ele verip çıkış yolu bulacağız. Burası çok göç veren bir yer. Nüfus 2900’den 2068’e düşmüş. 68 kişi daha gitse belediye köy statüsüne düşer. Öncelikle hayvansal kooperatifimizi büyütüp köylüyü ortak yapıp beldemize gelir getireceğiz. Konserve fabrikası kuracağız, köylüye sera kurmak için yardımcı olup kredi almalarını sağlayacağız. Beldemizde istihdamı ne kadar artırırsak o zaman vatandaş göçten vazgeçer ve beldesinde kalır."

  Ulaş, başkan koltuğuna oturunca boş kalan eczanesine bin 800 TL maaşla müdür görevlendirmek zorunda kaldığını, özel otomobilini makam aracı yaptığını, yakıt masrafını da cebinden karşıladığını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı