Ege Haberleri

  Beklenen tesis için ilk adım

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR
  18.08.2015 - 15:10 | Son Güncelleme:

  MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Manisa Atıksu Arıtma Tesisi projesi kapsamında şehrin ihtiyaçlarını karşılamayan eski tesisinin yıkım çalışmaları başladı. Çalışmaları inceleyen MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, yaklaşık 2 yıllık bir süre içerisinde Manisa’nın son teknoloji arıtma tesisine kavuşacağını söyledi.

  MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Manisa Atıksu Arıtma Tesisi projesinin ilk etabı olarak şehrin ihtiyaçlarını karşılamayan mevcut tesisinin yıkım işine başlandı. MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ve Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı A. Ulvi Kaynak ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

  Beklenen tesis için ilk adım

  Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Genel Müdür Yakup Koç, "Şehrin ihtiyacına cevap vermeyen mevcut atıksu arıtma tesisinin yerine yenisini yapabilmek için İller Bankası kanalıyla ihale gerçekleştirerek yüklenici firmaya yer teslimini geçtiğimiz günlerde yapmıştık. Şimdi de mevcut tesisinin yıkım çalışmaları devam ediyor. Yıkılan ile yapılanan aynı yerde olması nedeniyle, eski arıtmanın fiziksel arıtmasını kullanacağız. İkincisi yapılmaya başlandığında, eskiyi devre dışı bırakacağız. Yenisi bitince de hem fiziksel, ham de biyolojik aratma birlikte devreye girecek" dedi.

  Beklenen tesis için ilk adım

  ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ

  MASKİ Genel Müdürlüğü olarak iş sağlığı ve güvenliğine büyük önem verdiklerini aktaran MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, "MASKİ olarak yıkım işinde çalışan ekibe öncelikle eğitim vererek tehlikeli gazlar konusunda bilgi edinmelerini sağladık. Ekiplerimiz bunun dışında sürekli olarak riskli bölgelerde gaz ölçümlerini sürdürüyor. Bunun dışında da yıkım süresinde yıkım alanında sürekli denetimler gerçekleştirerek yaşanılabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı