Ege Haberleri

  Bekle bizi Avrupa

  Ergin KARATAŞ, (DHA)
  02.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sarı-kırmızılı kulübü dört yıl önce TMSF’den 1 milyon 305 bin TL’ye alıp amatör kümeden 1. Lig’e kadar taşıyan Başkan İmam Altınbaş, iki yıl içinde Süper Lig’e çıkacaklarını, sonra da Avrupa’da mücadele etmeyi hedeflediklerini müjdeledi.

  Şampiyonluğu kutlayan Göztepe’nin gözü çok yükseklerde

  Artık ağlamak yok

  Tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşadığı 2002-2007 yılları arasında Süper Lig’den amatör kümeye düşüp sevenlerini gözyaşına boğan Göztepe, Altınbaş Holding’in yönetimi devralmasıyla başlayan çıkış sürecinin tadını çıkarıyor. Sarı-kırmızılı camia son üç yılda yaşadığı ikinci şampiyonluğu büyük coşkuyla kutlarken, Başkan İmam Altınbaş yeni rotayı, “Önce Süper Lig, sonra Avrupa” olarak açıkladı. “Zor yoktur, imkansız zaman alır” sözünü ekip olarak benimsediklerini vurgulayan Altınbaş, “Amatör kümeden dört yılda üç lig birden yükseldik. İki yıl içinde Süper Lig’e çıkıp sonra da Avrupa’da mücadele eden bir ekip yaratmak istiyoruz” dedi.

  Türkiye’nin ihtiyacı var

  TMSF’nin satışa çıkardığı Göztepe’yi dört yıl önce 1 milyon 305 bin TL’ye alan, Atatürk Stadı’nda önceki gün gördüğü muhteşem tablodan çok etkilenen Altınbaş, “Türkiye’nin böylesine bir taraftar potansiyeline sahip Göztepe’ye ihtiyacı var” diye konuştu. Stattaki kutlamaların ardından İstanbul’a dönen, Balçova Kaya Termal Otel’deki şampiyonluk gecesine katılamayan Altınbaş; Başkanvekili
  Serdar Samur ile Futbol Direktörü Ali Gültiken’le önümüzdeki günlerde
  toplantı yapacak. Stattan  Güzelyalı’ya üstü açık otobüsle gelen futbolcular, basına kapalı yapılan şampiyonluk gecesinin ardından üçer gün izne çıktı.

  Özgener: Keyif aldım

  Göztepe’ye ikinci şampiyonluk kupasını da kendisi veren Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, “Tarihi efsanelerle, başarılarla dolu Göztepe’nin 1. Lig’e çıkmasından büyük keyif aldım” derken, Futbol Direktörü Ali Gültiken ise Göztepe’nin beş yıl içinde Avrupa hedefine ulaşacağını dile getirdi. Kaptan İlhan, “Daha önce küme düşmenin acısını yaşadığım Göztepe’de bu kez kupayı havaya kaldırdığım için çok mutluyum” diye konuştu. Göztepe’nin şampiyonluğunu sabaha kadar kutlayan sarı-kırmızılı taraftarlar, Konak Belediyesi’nin bu akşam organize edeceği gecede de Bank Asya 1. Ligi’ne yükselmenin tadını çıkaracak.

  Bay şampiyon

  GEÇEN sezon Bucaspor’u Süper Lig’e çıkaran Teknik Direktör Özcan Kızıltan, bu yıl da Göztepe’de şampiyonluk kupasını havaya kaldırarak tarihe geçti. Sarı-kırmızılı kulüpte 23 yıl sonra Çetin Güler’den sonra başladığı sezonu tamamlayan teknik adam olmakla kalmayıp, tüm sezon boyunca takımın dümeninde kalarak şampiyonluk coşkusu yaşayan ilk isim de olan Özcan Kızıltan, Çankırı Bld maçının bitiş düdüğüyle birlikte büyük sevinç yaşadı. Yönetimin önümüzdeki günlerde sözleşmesini uzatmayı planladığı Kızıltan, şampiyonluk kupasıyla poz vererek, “Böyle bir onur bana nasip olduğu için çok mutluyum. Çalışmalarımızı önümüzdeki sezon da görevde kalacak gibi sürdürüyoruz. Takımın iskeleti mutlaka korunur” dedi.

  Futbolcuların cebi dolacak

  İKİNCİ Lig Beyaz Grup’ta şampiyon olup 1. Lig’e  çıkan Göztepe’de teknik heyet ve futbolcuların cepleri dolacak. Üçüncü Lig’de şampiyon olduğu 2008-09 sezonunda kadroya ekstra ödül vermeyen Göztepe’de, bu kez toplanan puanın yarısı kadar prim dağıtılacak. Çankırı Bld galibiyetiyle 71 puana ulaşan Göztepe’de sezon başından beri forma giyen isimler şu anda 35’er bin 500 TL şampiyonluk primi almaya hak kazandı. Ligde 4’er maçlık periyotlar halinde prim dağıtan, üst üste 12 puana 10, 10 puana 7 bin 500 TL ödül verilen ekip, son haftalardaki başarılı performans nedeniyle de ayrıca ödüllendirilecek. Yönetimin dağıtacağı toplam ödülün 1 milyon TL’yi aşması bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı