Ege Haberleri

  Bazsavar Mehmet

  Mustafa OĞUZ
  15.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak’ta CHP’li melis üyesi Mehmet Gökçe, elinde çantasıyla, baz istasyonlarının kurulduğu yerleri tespit edip, kaldırılması için meclis gündemine getiriyor.

  KONAK Belediyesi’nin CHP’li melis üyesi Mehmet Gökçe, kendini, son yıllarda neredeyse her yere yerleştirilen, kuruldukları bölgelerde, radyasyon yayıp, hastalığa yol açtıkları iddialarıyla vatandaşların tepkisini çeken baz istasyonlarına karşı verilen mücadeleye adadı. Meclis Üyesi Mehmet Gökçe, gün boyu elinde çantasıyla, baz istasyonlarının kurulduğu yerleri tespite gittiğini, bu konuda verilen yargı kararları konusunda vatandaşlara her türlü desteği verdiğini söyledi. Gökçe halkın bu konudaki sıkıntılarını zaman zaman, çözüm bulunması için belediyenin meclis toplantılarına da taşıdığını söyledi.

  Basmane semtindeki Konak Belediyesi’nin çatı katına çıkıp binanın çevresindeki çok sayıda baz istasyonunu gösteren Gökçe, bugün bir çay ocağı açılsa belediyeden ruhsatı sorulduğunu belirterek, “Ancak insan sağlığı için zararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanan baz istasyonları, yargı kararlarına rağmen faliyetlerini sürdürmeye çalışıyor. Hiç kimse baz istasyonu kuracağı zaman gelip belediyelere sormuyor. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı’nın izni yeterli oluyor. Baz istasyonlarının, insan sağlığını etkileyecek toplu yaşam alanlarının dışında kurulması ve bu konuda belediyelerin de izin verme yetkisine sahip olması için yasal bir düzenleme yapılmalı. Bu konuda sonuna kadar mücadelemi sürdürüceğim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı