Ege Haberleri

  Bayramiç’e enişte kıyağı

  Hürriyet Haber
  04.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ekonomik darboğaz nedeniyle altyapı hizmetleri veremez hale gelen Bayramiç Belediyesi'nin imdadına TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut yetişti. Bayramiç’e 25 milyar lira gönderildi

  ÇANAKKALE'nin Bayramiç Belediyesi'nin, devlete 600 milyar lira borcu çıkınca, ilçenin eniştesi olarak tanınan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Yıldırım Akbulut devreye girdi. Belediye Başkanı Aytimur Küçükler, Sosyal Sigortalar Kurumu'na prim ve devlete vergi borçlarından yakındı.

  BU yakınmaların ardından TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, yerel yönetim hizmetlerinde kullanılmak üzere, Bayramiç Belediye Başkanılığı'na 25 milyar lira gönderilmesini sağladı. Borç ödemede kullanılmasa da yatırım için kaynak arayan Başkan Küçükler, bu destekle soluk alma fırsatı buldu.

  KAYNAK yaratmak için balık yetiştirmek üzere Bayramiç Barajı'nı kiralayan Başkan Aytimur Küçükler, ‘‘Devletten büyük kaynaklar sağlayamadık. Eniştemiz Yıldırım Akbulut, 25 milyar lira ödenek çıkarttı. Bu parayla ilçemize bir alışveriş merkezi kazandırmayı planlıyoruz''dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı